Na snímkach ryby, žraloky, modelky aj tehuľky. Fotografie pod hladinou, ktoré vám vyrazia dych

Fotografie pod hladinou, ktoré vám vyrazia dych
Zdroj: Instagram Lucie Drlíkovej

Fotografka vymyslela jedinečný štýl záberov v období vyhorenia po rokoch práce v korporáte.

Fotografov je mnoho a ich štýly sú naozaj rôzne. Niekto preferuje portréty, krajiny, módu, akty, reklamnú fotografiu či dokumentárnu. To však nie je všetko. Fotografovať sa dá vonku aj vo vnútri, ale niekto preferuje a obľubuje snímky iba spod vody. Že sa to nedá? Ale áno.

Práve zábery Lucie Drlíkovej sú toho dôkazom. Jej zábery majú v sebe určitú chémiu a jednoducho povedané vám vyrazia dych. Práve preto si ju zavolali do Telerána, kde priblížila svoj príbeh a cestu k umeniu.

Prečítajte si aj: Neviete, aký krém si máte kúpiť? Vďaka našim radám si vyberiete ideálny pre vašu pleť

Z manažérky fotografka

Rodičia z chceli mať z Lucie manažérku, preto sa venovala predovšetkým štúdiu a potom riadila pobočku potravinovej firmy v Rusku. Profesionálne robila hlavne v top manažmente, čo si vyžiadalo svoju daň, v 40. rokoch vyhorela a skolabovala. Po podobnej situácií by prehodnotil svoj život každý. „Život uteká veľmi rýchlo. Uvedomila som si, že chcem robiť niečo pre radosť a nie preto, aby ma to priviedlo do hrobu," opisuje svoju životnú križovatku.

Maľovanie, fotenie a umenie boli dovtedy iba jej hobby, napriek tomu sa rozhodla ísť umeleckou cestou. Svoje úspory investovala do seba a rozhodla sa fotiť pod vodnou hladinou. Lucie sa potápa vyše desať rokov a zo záľuby fotila ryby a vodný život, takže chcela čerpať zo svojich skúseností.

Išlo o kľúčové rozhodnutie v jej živote, vďaka ktorému je neustále na dovolenke, aj keď pracovnej.

Ryby vs. Ľudia

Aj keď to môže znieť vtipne, Lucia sa musela rozhodnúť, čo chce skôr fotiť. „Je to úplne iné. Ryby vám nepózujú, keď ich chcete odfotiť, musíte sa prispôsobiť. Pri ľuďoch si scénu vymyslím a vytvorím sama, je to rôzne. Mojou najväčšou vášňou sú však dodnes žraloky," hovorí umelkyňa.

Raz bola dokonca obklopená pri fotení až tridsiatimi žralokmi. „Nebojím sa ich, ale mám pred nimi rešpekt. Potápam sa iba s odborníkmi, ktorí sa tým živia a radia, čo mám robiť a ako sa mám správať. Ide o moju vášeň.

Prečítajte si aj: Máte tetovanie? Zistite, čo o vás prezrádza miesto, kde ste sa nechali skrášliť

More vs. Bazén

Bežných ľudí fotí v bazéne. „Aj vtedy mi však asistuje vždy jeden záchranár, pre istotu. Klient musí byť vždy zdravý a jeho bezpečnosť je na prvom mieste," vysvetľuje. Výhodou je, že nejde o takú hĺbku, a tak to nie je veľmi nebezpečné. Zábery sa dajú plánovať, zopakovať aj naaranžovať. V bazéne preto bežne fotí aj tehotné ženy, ktoré sa môžu kedykoľvek vynoriť a potopiť, podľa vlastných pocitov.

„V mori je to omnoho nebezpečnejšie. Do hĺbky beriem iba skúsené osoby, ktoré sa vedia potápať," hovorí. Fotila aj svoju kamarátku na Bahamách, v 30 metroch pod hladinou, na potopenom vraku lode.

Viac o fotení, ako prebieha a čo mu predchádza vám prezradí fotografka v nasledujúcom rozhovore. Priblíži aj svoju skúsenosť s Patríciou Pagáčovou, ktorú poznáme ako porotkyňu SuperStar.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.