Šokujúce video z Bratislavy: Vodič odstavil auto na diaľnici, aby si dal kokaín

Muž, ktorý v aute šňupal kokaín.
Zdroj: Facebook/Polícia Bratislavský kraj

Policajti ho mali na muške už niekoľko týždňov.

Šnupal drogy za volantom. Polícia zverejnila šokujúce video, na ktorom si vodič dodávky urobil na diaľnici kokaínovú pauzu. Policajti ho hľadali dva týždne, kým ho nezastavili pri náhodnej kontrole v Bratislave. V krvi mu okrem kokaínu našli aj marihuanu.

Kuriózna situácia sa stala na diaľnici R7. Na videu vidno ako vodič zastal na mieste vedľa krajnice. Netušil však, že ho sníma kamera.

Na záberoch vidno ako muž ignoruje obedár a namiesto príboru vyťahuje kreditnú kartu. Neskôr na displeji telefónu drví neznámu bielu kryštalickú látku. Tú si neskôr šnupne do nosa a akoby nič pokračuje v jazde

O dva týždňe neskôr zastavujú bratislavskí policajti auto pri náhodnej cestnej kontrole. Vodičovo správanie sa im však nepozdáva a posielajú ho do nemocnice na drogový test. Výsledok je pozitívny na kokaín a marihuanu.

Podľa psychiatričky majú ľudia užívajúci stimulanty, ktorým je aj kokaín, pocit zvýšenej pozornosti. Ten však vie klamať.

Ľudia sa pod vplyvom tejto drogy rozhodujú zbrklo. Stratia pozornosť na drobné detaily. Šofér prehliadne značku, odbočku, dieťa na ceste.

Už samotný fakt, v akej situácii človek užíval drogu - na diaľnici, uprostred šoférovania, v zlom počasí. Takto sa správajú len ľudia, ktorí sú závislí.

Vodič za túto jazdu prišiel o vodičský preukaz a jeho konanie bude na posúdení ďalšieho orgánu. Ak by sa ho polícia rozhodla obviniť, hrozí vodičovi až ročné väzenie.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti