Po uvoľnení opatrení bude v Bratislave viac mestských policajtov. Prečítajte si, čo budú hlavne kontrolovať

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Intenzívnejšie kontroly budú najmä v dňoch štvrtok, piatok a počas sobôt.

S postupným uvoľňovaním protipandemických opatrení zažíva Bratislava vo svojich uliciach oveľa väčšie množstvo ľudí, ako tomu bolo počas posledných mesiacov. Upozornil na to bratislavský nočný primátor Martin Královič. Na tento trend bude reagovať aj mestská polícia, ktorá posilní svoje hliadky.

Prečítajte si aj: Na vlastnej koži sme si vyskúšali, ako obchodníci dodržujú opatrenia. Výsledok je katastrofálny

Královič podotýka, že pandémia na Slovensku neskončila a stále platia isté opatrenia a obmedzenia. Hliadky bratislavskej mestskej polície budú preto dozerať na dodržiavanie platných opatrení. Intenzívnejšie kontroly budú najmä v dňoch štvrtok, piatok a počas sobôt. "Hliadky sa budú prioritne zameriavať na kontrolu zákazu požívania alkoholu na verejnosti. Budú dôsledne sledovať, aby podniky boli zatvorené v stanovený čas. Ľudí upozornia na blížiaci sa zákaz vychádzania a predchádzať budú združovaniu veľkých skupín osôb," priblížil vo videu na sociálnej sieti Královič.

Cieľom podľa jeho slov nie je zbytočne pokutovať či znepríjemňovať ľuďom život, ak to však bude nutné, policajné hliadky pristúpia aj k sankciám.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.