Premiéra E. Hegera v sobotu zaočkovali prvou dávkou vakcíny od AstraZeneca

Eduard Heger dostáva prvú dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19.
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Heger sa prihlásil do čakárne ako bežný občan.

Predsedu vlády Eduarda Hegera dnes po 14.00 hodine zaočkovali prvou dávkou vakcíny od firmy AstraZeneca. Premiér sa na rozdiel od niektorých kolegov z vlády rozhodol pre vakcínu, ktoré je určená jeho vekovej kategórii. Očkovanie sa uskutočnilo na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

„Vakcinácia je najrýchlejší spôsob, akým môžeme pandémiu poraziť. Aj história nám to už ukázala,“ vyhlásil po očkovaní predseda vlády. Pozval všetkých, ktorí sa ešte na vakcináciu neprihlásili do Čakárne, aby tak urobili.

„Zároveň ďakujem všetkým, ktorí sa už prihlásili,“ poznamenal. Tempo očkovania na Slovensku vníma ako dobré, pridať podľa neho treba v kampani, aby sa ľudia nebáli vakcinácie a vnímali ju ako nevyhnutnosť v boji proti novému koronavírusu.

Heger sa zároveň ospravedlnil mladým ľuďom, ktorým zrušili termíny na očkovanie. Chyba podľa premiéra bola, že už dostali pozvanie na vakcináciu, nie, že sa zaregistrovali do Čakárne. „Mrzí ma, že vznikli nejaké dezinformácie a boli zrušené termíny. Verím, že mladí pochopia, že uprednostnení musia byť starší ľudia,“ povedal. Mladých ľudí požiadal o trpezlivosť.

Vakcínu podali predsedovi vlády v očkovacom centre v priestoroch bratislavského Národného futbalového štadióna. Termín Hegerovi pridelili po tom, ako sa uplynulý týždeň zaregistroval v Čakárni na očkovanie ako bežný občan.


Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/TVNOVINY, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.