Brat vraždil, sestry zahladzovali stopy. Otrasné detaily útoku v Lednických Rovniach

Vyšetrovatelia na mieste činu.
Vyšetrovatelia na mieste činu. Zdroj: TV Markíza

Lukáš sa k vražde priznal, hrozí mu doživotie.

Najskôr otca a jeho družku dobodal, potom ich podpálil. Pri zahladzovaní stôp mu asistovala neplnoletá sestra. Vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy, ku ktorej sa priznal syn nebohého, sa blíži k záveru. Mladíkovi hrozí doživotie.

Lukáš si vraj všetko vopred naplánoval. Motívom vraždy mala byť pomsta za to, ako sa otec správal minimálne k jednej zo sestier.

„Pri predchádzajúcich opakovaných verbálnych konfliktoch označovali maloletú hanlivými výrazmi „šľ..a, ku..a", zasielali jej výhražné SMS správy, tiež opakovane vykonávali jej kontrolu pohybu, pobytu," citujeme sudcu špecializovaného súdu Petra Pulman.

K ohavnému zločinu z 19. novembra sa mladík priznal. Jeho 13-ročnú sestru obviniť nemôžu, lebo nie je trestnoprávne zodpovedná. Prípad čoskoro policajti uzavrú.

Podľa našich informácií majú už v rukách znalecké posudky a aktuálne sa oboznamujú so spisom. Mladíkovi hrozí doživotie.

Z detailov vraždy v Lednických Rovniach mrazí. Lukáš si z kuchyne zobral tri nože a čakal, kým otec a jeho družka zaspia. Svoj čin si dokonca nacvičoval. A čakal na vhodnú polohu spiacich.

Najskôr dobodal otca a potom družku, ktorá sa prebudila. Keď sa presvedčil, že sú obaja mŕtvi, zavolal na pomoc staršiu zo sestier, aby dom podpálili. Pomáhať ale musela aj mladšia.

Tá síce spáchanie vraždy odmietala, ale na základe jeho vplyvu sa na likvidácii stôp nakoniec zúčastnila.

Dievčatám potom prikázal, aby si z telefónov vymazali komunikáciu, ktorá by mala preukazovať ich účasť na vražde a zakázal im o tom, čo sa stalo, hovoriť.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplusk.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti