Záhada usmrteného zvieraťa: Vodič v Bratislave zrazil tvora podobajúceho sa na vlka

Zrazené zviera, ktoré sa podobá na vlka.
Zdroj: TV Markíza

Po testoch DNA bude jasné, či to bol vlk, pes alebo možno šakal.

Záhada usmrteného zvieraťa. V bratislavskej mestskej časti Jarovce v pondelok (3. 5.) skoro ráno vodič osobného auta zrazil tvora podobajúceho sa na vlka. Poľovníci ani veterinári si ale zatiaľ nie sú istí, či sa v hlavnom meste potulovala naša chránená šelma.

Zviera sa nečakane ocitlo na Viedenskej ceste. Vodič vraj nedokázal zrážke zabrániť. Na miesto privolali policajtov, poľovníkov a ochranárov zo Slobody zvierat. „Sama mestská polícia si nebola istá, či ide o vlka, šakala alebo psa, takže sme prišli na miesto. Pes to podľa nás nie je,“ vysvetlila Pavla Dugovičová zo Slobody zvierat.

Správa o záhadnej smrti sa rýchlo rozniesla aj v samotnej mestskej časti Jarovce. Zviera sa pohybovalo práve na hranici jej katastra. „Nikto si nepamätá, že by tu bol vlk. Možno nejakí starší ľudia z minulosti. Myslím si, že to môže spôsobiť strach medzi obyvateľmi. Tie zvieratá sú plaché a ak sa necítia, že sú ohrozené, nezaútočia,“ tvrdí starosta Jaroviec Jozef Uhler.

Zviera skončilo v mraziacom boxe. Odborníci by mali určiť, či je to vlk, šakal alebo dokonca  pes. Výsledky pitvy a vzoriek DNA by mali byť známe v najbližších dňoch.

Zábery v reportáži Dávida Vida nie sú vhodné pre citlivé povahy a deti.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jarovce

Dôležité udalosti