Norbert Bödör má na krku ďalšie obvinenie

Norbert Bödör dostáva putá.
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ našiel vyše 50 nových úplatkov za približne milión eur.

Norbert Bödör čelí v rámci kauzy Dobytkár novému obvineniu z prania špinavých peňazí. Vyšetrovateľ našiel vyše 50 nových úplatkov za približne milión eur, ktoré mal zinkasovať od exfunkcionára Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ľubomíra Partiku. Informujú Aktuality.sk.

Nitranskeho oligarchu s kontaktmi na niekdajšie policajné a politické špičky stíha vyšetrovateľ spolu s ďalšími dvoma osobami - podnikateľom v oblasti reklamy Petrom Kubom a bývalým výkonným riaditeľom PPA Ľubomírom Partikom. Trojici kľúčových aktérov z roky fungujúcej úplatkárskej pyramídy pribudlo nové obvinenie iba nedávno - koncom apríla.

Norbert Bödör: Nikdy som nebol a ani nie som členom zločineckej skupiny

„Osobám Ľ. P., P. K., N. B. a dvom právnickým osobám bolo vznesené obvinenie za pokračovací obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti, spáchaný formou spolupáchateľstva," potvrdil hovorca policajného prezídia Michal Slivka pre Aktuality.sk.

Bödöra, Kubu a Partiku obvinili pre podobný skutok už vlani v lete. Prví dvaja sú odvtedy vo vyšetrovacej väzbe, ktorú im Najvyšší súd naposledy predĺžil do prvého septembra. Exfunkcionára PPA Partiku však zadržali už skôr a vo väzbe sedí od apríla minulého roka.

Kauza Dobytkár je najväčším korupčných škandálom v novodobej histórii Slovenska nielen v oblasti agrodotácií.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti