Šéf NCZI Róbert Suja končí vo svojej funkcii

Róbert Suja.
Zdroj: TASR

Inštitúciu povedie Pavol Capek.

Generálny riaditeľ Národného centra zdravotníckych informácií Robert Suja končí vo svojej funkcii. Potvrdila to hovorkyňa NCZI Veronika Bauch. Novým riaditeľom bude od stredy Pavol Capek.

Suja nesúhlasil so zrušením termínov pre tínedžerov

Suja v pondelok (3.5.) vysvetľoval na mimoriadnom brífingu, prečo dostávali 16 a 17-roční ľudia termíny na očkovanie skôr ako seniori či chronicky chorí. Podľa Suju nedošlo k chybe a očkovať by sa mal byť každý, kto má záujem. Ten podľa neho výrazne klesá a o pár týždňov nebudeme mať záujemcov o očkovanie.

O Sujovom skončení nevedel ani premiér Eduard Heger. Minister financií Igor Matovič sa Suju zastal.

Pavol Capek pracuje v inštitúcii od júla 2020 a doposiaľ bol riaditeľom úseku informatizácie a elektronizácie zdravotníctva. Pod novým riaditeľom čaká NCZI reorganizácia krízového riadenia realizácie protipandemických opatrení a očkovania proti ochoreniu COVID-19. Pod novým vedením čaká projekt elektronického zdravotníctva eHaelth transformáciu na systém novej generácie, uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Pavol Capek pred nástupom do NCZI pôsobil na manažérskych pozíciách v IBM, EMC či v Univerzitnej nemocnici Bratislava.

„Národné centrum zdravotných informácií sa má stať IT kompetenčným centrom pre rezortné organizácie v oblasti architektúry, dátových štandardov, integrácie a ďalších služieb. V najbližšom období považuje za kľúčové vytvorenie zdravotného komunitného cloudu, ktorý by mal byť základom prevádzky eHealth ako aj ďalších aplikácií NCZI a ostatných rezortných organizácií,“ dodala Eliášová.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.     

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme NCZI

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.