Kedy bude hotová očakávaná križovatka? Vyhlásenia sú nejasné

bory.png

Stavbári sú v teréne už niekoľko mesiacov, v úseku platia nemalé obmedzenia.

Očakávaná križovatka s kruhovým objazdom (OK5), ktorá otvorí cestu k budovanému obchodnému centru Bory (stavia sa časť Bory Mall) a zároveň odbúra rozsiahle zápchy, by mala byť hotová v nasledujúcich týždňoch, ale presný termín neprezradili.

"Momentálne je ešte predčasné uvádzať konkrétne termíny otvorenia nákupného centra a kruhového objazdu OK5, našou snahou je samozrejme, dokončiť stavbu OK5 pred otvorením centra," uviedol Gabriel Tóth z investorskej spoločnosti Penta Investments.

Nákupné centrum plánovali podľa skorších informácií otvoriť začiatkom novembra. Križovatku by mali podľa úradných vyjadrení dokončiť už 10. septembra, výstavbu spustili v júli.

Dažde z posledných dní vraj práce na ceste nespomalili.

"Aktuálne poveternostné podmienky nám nespôsobili žiadne komplikácie, nakoľko sme už v štádiu stavby, keď výdatné dažde či búrky neohrozujú jej priebeh," dodal Tóth.

V lokalite stavajú centrum a cesty od jari 2013. Hotové sú už dva veľké kruhové objazdy OK 3 a OK 4. V projekte sa plánuje rovnako prepojiť lokalitu so Saratovskou ulicou v Dúbravke.

 


BRATISLAVA/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti