Bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský zostáva naďalej vo väzbe, prokurátor podal sťažnosť

Vladimír Pčolinský.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v stredu sťažnosť voči rozhodnutiu sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý nevyhovel jeho návrhu rozšíriť dôvody väzby u obvineného bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

O sťažnosti bude rozhodovať Najvyšší súd SR. Hovorkyňa zároveň uviedla, že ÚŠP bolo doručené rozhodnutie ŠTS, ktorý zamietol žiadosť o prepustenie z väzby Vladimíra Pčolinskho a ponechal ho vo väzbe pre kolúzny dôvod väzby.

Zároveň nevyhovel prokurátorovi, ktorý žiadal rozšírenie dôvodov väzby o väzbu preventívnu.

Sudca ŠTS 29. apríla avizoval po výsluchu obvineného, že hneď neoznámi, ako rozhodol o žiadosti Vladimíra Pčolinského o prepustenie z väzby. Rozhodnúť mal na začiatku tohto týždňa. Podanie sťažnosti avizoval aj obhajca obvineného Ondrej Urban.

Vladimír Pčolinský je právoplatne väzobne stíhaný od 29. marca. Exriaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur.

Úplatok mal byť údajne za to, aby SIS nesledovala Zoroslava Kollára. Nedávno mu pribudlo ďalšie obvinenie z korupčného skutku, ktorého sa mal dopustiť v roku 2020. Obvinenia odmieta.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír pčolinský

Dôležité udalosti