V Komárne úraduje veľký gang mladých dievčat, ktorý terorizuje študentky

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Skupina pôsobí najčastejšie v okolí autobusovej a železničnej stanice.

Vyhrážky i kopance do hlavy sú v Komárne na dennom poriadku. Nevinné študentky terorizuje veľký gang mladých dievčat poskladaný z viacerých škôl. Mesto, okrem iného, zvažuje obetiam nainštalovať SOS náramky. 

Na videu zo sociálnej siete je vidieť, ako bezbranné dievča kľačí pred skupinou spolužiačok a čaká na to, čo bude ďalej. Dostalo kopanec do tváre. „Nie je normálne, že fyzicky útočia na ostatných. Zverejnia to aj na sociálnych sieťach a ešte sú na to pyšné. Mladé, 14 a 15-ročné baby, to robia denne,“ hovorí primátor Béla Keszegh.

Občas sa stane, že sú medzi nimi aj starší chlapci ako ochranka. Skupina sa stále mení. Niekedy má osem, inokedy 20 členov. Stalo sa aj to, že ich bolo až 40. Gang, ktorý tvoria najmä mladé dievčatá, pôsobí najčastejšie v okolí autobusovej a železničnej stanice.

Zástupca náčelníka komárňanskej mestskej polície Ernest Ujj v tom vidí problém, pretože incidenty sa odohrávajú na verejných priestranstvách. Keďže stále platí zákaz vychádzania, mestská polície podnikne kroky.

Zdroj: TV Markíza

Pri väčšej sile a potužení alkoholom si začali trúfať aj na starších, hlavne bezdomovcov. Vyberajú si cielene i náhodne. Podľa Ujja vyhľadávajú také miesta, ktoré nie sú monitorované kamerovým systémom.

V meste by tak mali pribudnúť ďalšie bezpečnostné kamery, pomôcť by mali aj SOS náramky. „Nie je čas, aby vytiahli mobil a volali mestskú políciu. Môže z toho byť hneď konflikt. Dotknutí študenti môžu dostať náramok a jedným gombíkom už môžu hneď privolať pomoc,“ konštatoval primátor.  

Mesto a mestská polícia postupne zbierajú materiál pre štátnu políciu. Z taktických dôvodov nášmu štábu zatiaľ ukázali iba jedno video. V tomto prípade hneď zistili, kto to urobil a situáciu začali riešiť.

V školách pripravujú pre žiakov špeciálne prednášky, budú informovať i rodičov. Dochádzajúcim odporúčajú, aby sa zdržiavali pri skupinkách dospelých.

Reportáž spracoval Marek Šilhavík.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

KOMÁRNO/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti