V bývalom mlyne pri Humennom odhalili pašerákov tabaku

Päť Poliakov a Slováka prichytili kriminalisti finančnej správy pri páchaní trestnej činnosti.
Zdroj: Finančná správa SR

Ľudia sa vraj už neboja hovoriť o pašerákoch, a preto sa colníkom darí.

Nelegálne výrobne cigariet padajú jedna po druhej. Colníci našli na východnom Slovensku fabriku aj s tabakom za milión eur. Aj tentoraz ide o medzinárodnú spoluprácu, colníci vedeli, kedy a kde majú udrieť.

Komando vtrhlo do areálu bývalého mlynu v obci Udavské v okrese Humenné. Priamo pri čine zatkli šesticu pašerákov – piatich Poliakov a Slováka, ktorí mali v hale 10 ton tabaku.

Podľa šéfa finančnej správy Jiřího Žežulku posledných päť mesiacov zadržali už 24 miliónov kusov cigariet a 66 ton tabaku, vlani to bolo iba 25 ton tabaku.

Tvrdí, že takto to bude pokračovať aj naďalej, pretože ľudia sa vraj prestávajú báť rozprávať o pašerákoch. „Pre mňa je to dôkaz, že je koniec doby, kedy colníci spolupracovali s pašerákmi a prestali ich kryť,“ vyhlásil.

Zdroj: Finančná správa SR

Podľa vzoriek mali pri sebe kvalitnejší tabak, ako používajú pašeráci v Ukrajine, časť kontrabandu mala zostať na Slovensku a časť sa mala pašovať ďalej.

Aj colníci priznávajú, že pašeráci sú z roka na rok sofistikovanejší a robia všetko pre to, aby im neprišli na to, kde cigarety vyrábajú.

Minister financií Igor Matovič vyzýva ľudí, ktorí možno vedia o ďalších takýchto výrobniach, aby sa nebáli a informácie posunuli policajtom či colníkom.

Viac sa dozviete v reportáži Braňa Tomagu.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.   

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Finančná správa

Dôležité udalosti