Sexy spodná bielizeň, áno či nie? Prezradíme vám, aké benefity prináša ženám

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock.com/4 PM production

Spodná bielizeň nemusí slúžiť iba na pohladenie mužského oka.

Spodná bielizeň je nielen funkčná, ale prináša aj určité potešenie. Čipky, sieťky a kožené aplikácie môžu spestriť váš intímny život a pomôcť s nabudením partnera na akt. Aj cudzí muži, ktorí vidia vašu podprsenku spod presvitajúcej blúzky, vás pohľadom okamžite vyzliekajú. Taktiež vie poslúžiť pri sexuálnych hrách a veľmi obľúbených roleplay (hra na upratovačku, učiteľku a pod.).

„Spodná bielizeň a erotická bielizeň bola v minulosti vnímaná iba ako prínos pre partnera," hovorí psychologička Danielle Forsheeová. Doba sa však zmenila a už ju nosia slobodné, zadané aj vydaté ženy, často iba tak. Len máloktorá žena si však uvedomuje, že sexi spodná bielizeň má vplyv aj na ňu. Akonáhle si ju oblečú, dodá im sebavedomie, ktoré je kľúčové k zdravému vzťahu k sebe samému.

Prečítajte si aj: Dávate si na noc tampóny? Gynekologička prezradila, či je to zdravé

Sebavedomie

Poďme sa na to sebavedomie pozrieť o niečo hlbšie. Mnohé ženy totiž o sebe pochybujú. Môžu za to aj súčasné sociálne siete s množstvom filtrov a vyretušovaných fotiek, ktoré menia ženy na umelé bábiky s dokonalými krivkami. Našťastie sa každým rokom zvyšuje povedomie o skutočnej kráse ženy a potrebe milovať svoje telo a byť zaň vďačná. Veď keď sa cíti žena krásna, vníma ju tak aj okolie.

Nie každý to iba tak dokáže, ide o určitú cestu. A práve veľký výber spodnej bielizne môže ženám s týmto pomôcť. Už dávno si nemusia voliť medzi krásou a komfortom. V súčasnosti sú na trhu veľmi kvalitné látky, satény aj čipky, ktoré sú na pokožke ako pierko. Samozrejme, ak sa vám niečo nepáči, na výber máte aj celé hodvábne, saténové, kožené aj čipkové kúsky. Je to len na vás.

Zdroj: shutterstoc.com/Forewer

„Nosenie kvalitnej spodnej bielizne zvyšuje sebavedomie a sebaúctu a nemusíte si to pritom ani uvedomovať. Vďaka pocitu sebavedomia, sa cítite atraktívnejšia a máte väčší sklon viac hovoriť, gestikulovať a inak sa prejavovať," hovorí psychologička Carolyn Mairová. Vďaka krásnej bielizne sa budete cítiť žensky, sexi a mocne.

„Pokiaľ si spojíte sebavedomie, silu a príťažlivosť s konkrétnou bielizňou, môžete si ju obliecť zakaždým, keď začnete o sebe pochybovať a strácať sebadôveru. Ide o rovnaký princíp, ako keď si beriete pršiplášť, pretože vonku prší," vysvetľuje psychologička Kate Nightingaleová.

Tajná zbraň

Ako nás môže oblečenie zahaliť a skryť naše vnútro a identitu, môžeme sa ním aj prejaviť a odhaliť sa v nás skrýva. „Naše oblečenie je typicky viazané k nejakým kultúrnym a spoločenským normám, čo znamená, že vždy nemáme možnosť slobodne vyjadriť náš špecifický vkus prostredníctvom každodenného štýlu obliekania," hovorí módna psychologička Shakaila Forbes-Bellová na portáli novinky.cz.

Prečítajte si aj: Deň matiek sa blíži. Oceňte tú vašu tento rok inak ako kvetinou a sladkosťami

„Sady spodnej bielizne však tieto normy nemusia naplňovať, pretože sú určené iba pre vaše oči a pohľad vášho partnera. Táto sloboda môže byť pre jeho nositeľa až terapeutická, pretože mu dovoľuje byť kreatívnym a vyjadriť to, kým v skutočnosti je alebo v danej chvíli chce byť," dodáva.

To znamená, že je len na vás či chcete byť jemná a nežná bábika, sexi dračica či prísna domina. Nechajte sa viesť vlastnými túžbami a fantáziou. Nezabúdajte, nerobíte to pre partnera, ale robíte to pre seba.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti