S chĺpkami alebo bez? Prieskum ukázal, čo preferujú muži na ženách

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/Kotin

Ženy väčšinou volia hladkú možnosť. Odborníci i muži to vidia inak.

Ženské intímne partie sa upravujú rôzne a často podliehajú trendom. Predsa len si upravovali vaginálne ochlpenie už ženy v starovekom Egypte, taktiež sa o ne starali Rimanky a aj ženy v stredoveku. A ako to už s módou býva, raz sa preferovalo na hladko, inokedy na krátko a napokon takzvaná džungľa. Všetko sa začalo meniť s príchodom prvých bikín a postupným odhaľovaním. A v dnešnej dobe sú techniky a strihy len a len na ženách.

Mierna džungľa, pásiky, trojuholníky, šípky, stratený zostrih, bikiny štýl aj úplne oholenie či brazílska depilácia. Žiletka, epilátor, depilátor, vosky aj gély, ktoré rozpustia chlpy. Možností je neúrekom. Spoločnosť je však naklonená k tomu, aby z oblečenia a spodnej bielizne či plaviek nič netrčalo. Ženy preto väčšinou volia tú hladkú možnosť. Ale je to tak správe? A čo sa páči mužom?

Prečítajte si aj: Do kaderníctva už môžete ísť, viete však aký si dáte strih? Toto sú tohtoročné trendy

Niečo na tých chlpoch je

Telo je priam dokonalý prístroj, ktorý funguje a je premyslený do posledného bodu. A tak aj ochlpenie na genitáliách má svoj význam.

Napriek tomu, že mnoho ľudí považuje za hygienickejšiu a čistejšiu formu hladkú pokožku, práve chlpy zabraňujú baktériám a vírusom, aby sa dostali do intímnych oblastí. Podľa štatistík s trendom vyholenia a vyhladenia genitálnych miest vzrástol aj počet rôznych infekcií ako sú napríklad chlamýdie.

Podľa odborníkov je preto dôležitá údržba a mala by byť formou udržiavania, skracovania a pod. To znamená, že sa nezbavíte všetkých chlpov, ale na druhej strane im nenecháte ani voľný priebeh a budete si ich upravovať. Chlpy totižto majú aj inú funkciu, zabraňujú napríklad nečistotám prieniku do pošvy, taktiež treniu kože a v podstate vizuálne odlišujú zrelosť ženy.

Zdroj: shutterstoc.com/Mariia Boiko

Ako to vnímajú muži

Jedno je jasné, ženy majú na výber a môžu si intímne partie upraviť ako sa im to len páči. Niekedy, teda väčšinou, chcú uspokojiť aj očakávania a vkus partnera. Práve na ich preferencie sa zamerala aj spoločnosť Manscape, ktorá si urobila prieskum ich vkusu a zverejnil ho portál bety.cz.

Z výsledkov vyplýva, že 63 percent mužov očakáva u svojej partnerky aspoň nejaké ochlpenie, pätine partnerov sa páči úplné ochlpenie a každý piaty chlap má rád intímne partie upravené na hladko.

Zaujímavé je aj porovnanie medzi mužmi a ženami. Až tri štvrtina žien a len štvrtina mužov si upravuje ochlpenie genitálií.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti