Po vyjadreniach o neočkovaní sprievodu seniorov prišiel o funkciu námestník

Jozef Stopka.
Zdroj: TV Markíza

Riaditeľ nám nevysvetlil, či to bol skutočne reálny dôvod.

Po vyjadreniach o neočkovaní sprievodu seniorov prišiel o funkciu ekonomický námestník riaditeľa bojnickej nemocnice. Pritom vyjadrenie pre médiá konzultoval priamo so šéfom. Zisťovali sme, či dôvodom na odvolanie bola práve téma neočkovania.

Jozef Stopka nám povedal, že deň po odvysielaní reportáže o neočkovaní sprievodu osoby staršej ako 70 rokov si ho predvolal riaditeľ nemocnice. Oznámil mu, že ho odvoláva z funkcie.

Médiá upozornili na fakt, že očkovacie centrum v Bojniciach neočkuje sprievod seniorov. Pritom im to prikazuje vyhláška ministerstva zdravotníctva. K problému nášho diváka Jána sa vyjadril práve Stopka, ktorý však stanovisko konzultoval s nadriadeným.

Zdroj: TV Markíza

„Požiadal som o stretnutie pána riaditeľa s vedúcim malého vakcinačného centra. Vtedy ma poverili, že mám dať vyjadrenie o nedostatku vakcín, a preto neočkovali sprevádzajúce osoby ľudí starších ako 70 rokov,“ spomína si dnes už exnámestník.

Nečakal, že sa po odvysielaní reportáže dozvie o konci vo funkcii. Navyše dostal aj zákaz komunikovať s médiami. Myslí si, že to bolo práve za vyjadrenia.

Nemocnica patrí Trenčianskej župe. K odvolaniu námestníka sa vyjadriť odmietla. Hovorkyňa v písomnom stanovisku uviedla, že námestník bol zamestnancom nemocnice a vyjadriť by sa malo jej vedenie. Riaditeľ bojnickej nemocnice Vladimír Vido nám poslal tiež iba písomnú odpoveď.

„V zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám vám oznamujem, že vzhľadom na pracovné vyťaženie plnenia úloh s epidemiologickou situáciou na Slovensku vám odpoviem do ôsmich pracovných dní,“ konštatoval v stanovisku.

Prečo teda odvolal ekonomického námestníka z funkcie a či bolo dôvodom vyjadrenie k neočkovaniu, sme sa nedozvedeli. Stopka akceptuje to, že odvolanie je v právomoci riaditeľa. Osobne ho mrzí, pre neho z nevysvetliteľných dôvodov, to, čo sa stalo.

Stanovisko riaditeľa k odvolaniu Stopka

Riaditeľ bojnickej nemocnice Vladimír Vido poskytol týždeň po odvysielaní reportáže pre TV Markíza stanovisko k odvolaniu Stopku.  Uverejňujeme ho v celom znení bez redakčných úprav.

 „Pán JUDr. Ing. Jozef Stopka PhD. bol poverený riadením ekonomicko-technického úseku k 01.02.2021. To znamená, že bol vo funkcii námestníka 3 mesiace a 5 kalendárnych dní. Jeho manažérska práca v oblasti riadenia financií a technického zabezpečenia nemocnice nespĺňala požadovanú kvalitu a úroveň. Pri odvolaní z funkcie námestníka mu bolo ponúknuté pracovné zaradenie koordinátora veľkokapacitného očkovacieho centra, pri zachovaní tých istých platových podmienok. Dôrazne odmietam spájanie jeho odvolania z funkcie s jeho mediálnymi aktivitami. Týmto považujem celú záležitosť za uzavretú a k danej téme sa už vyjadrovať nebudem,“ napísal v stanovisku z 13. mája.

Tému sleduje reportér Peter Ziman.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.    

BOJNICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bojnice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.