Muži prezradili: Tieto chyby robia ženy vo vzťahoch najčastejšie

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/gpointstudio

V podstate často túžia po tom, po čom aj my.

Po vzťahu túži asi každý. Nezáleží, či ide o partnerský, rodičovský, súrodenecký, pracovný, kamarátsky alebo hocijaký iný. Ide o súvislosť, spojenie a uvedomenie si jeden druhého v akejkoľvek emocionálnej rovine.

A o to ide, vzťahy sú emocionálne. Práve preto ich sprevádza láska, oddanosť, smiech, šťastie, ale aj smútok, plač, frustrácia a hádky. Práve k poslednému menovanému možno príde po tomto článku. Vo vzťahoch je veľmi dôležitá komunikácia, občas však úplne nefunguje, a tak sa portál reddit.com rozhodol komunikovať za partnerov. Otvorene sa opýtali mužov, aké chyby robia ženy vo vzťahoch najčastejšie a oni im odpovedali, čo im prekáža.

Prečítajte si aj: Kríza stredného veku u žien, zoznámte sa s ňou. Ako sa prejavuje a dá sa zvládnuť?

Tajnostkárky

Už veľakrát sme písali, že jednoducho nie, muži naozaj nedokážu čítať myšlienky. Na druhej strane, má to aj svoje výhody. A práve preto s ním musíte komunikovať na rovinu. Nie v štýle „veď vieš, čo si mi sľúbil", „už minule sme sa o tom rozprávali", „netvár sa, že nevieš na čo narážam", „keď to nevieš sám, nebudem ti to hovoriť," a mnoho iného. Žiadne vtedy, hento, tamto, akoby,... Zmeňte to a začnite hovoriť priamo a nie v hádankách. Z nevypovedaného sa nemá ako niekto poučiť a ani kam posunúť. Povedzte, čo chcete, kedy aj ako. A už je na partnerovi, či to aj splní.

Pod papučou

Tento pojem si asi každý predstavuje po svojom a my ho vnímame ako určitú bábiku na tenkých nitkách. Nemanipulujte, nesnažte sa, aby ste mali všetko čo chcete, nechcite mať muža nonstop k dispozícii. Okrem vzťahu je toho na svete naozaj veľa a okrem toho, že to môžete spoznávať spolu, si vytvorte priestor aj na vlastné skúsenosti. Majte vlastné záľuby, kamarátky a trávte čas aj oddelene. Neuzatvárajte sa pred svetom a nechcite to ani od partnera.

Zdroj: Shutterstock.com/DisobeyArt

Tip-top

Všetko musí byť dokonalé, váš vzťah, byt, dom, deti, práca, upratovanie, oblečenie, pečenie, varenie, jednoducho chcete mať všetko úžasné. Znie to krásne a určite vás k tomu vedú aj všetky romantické knihy, filmy a seriály či suseda. Perfekcionizmus znie a evokuje síce dokonalosť, ale ak sa ho budete snažiť mať vo všetkom, budete večne nešťastné, nespokojné a frustrované. Vaše predstavy si upracte a upravte podľa reality a hľadajte šťastie v každodenných vzácnych momentoch s partnerom. Až potom zistíte, že vlastne ten ideálny vzťah máte. Lebo aj dokonalosť môže byť nedokonalá.

Ospravedlnenie

„Sorry, I am not sorry," znejú slová z piesne istej popovej speváčky. Prepáč, ale nie je mi to ľúto. Ale čo, ak by malo? Aj ženy sa mýlia a my samy vieme, že sa to deje pomerne často. Mužom to však často nedokážeme a nevieme povedať. Máme pocit akéhosi pádu z piedestálu. Nie je to tak, verte, že ak si priznáte chybu a ospravedlníte sa, váš muž k vám bude omnoho viac vzhliadať a zaslúžite si od neho väčšie uznanie ako za tvrdohlavé presadzovanie si svojej pravdy.

Prečítajte si aj: Aj na diétach môže byť človek závislý. Počítanie kalórií a zdravá strava môžu viesť ku katastrofe

Uznanie

Neexistuje žena, ktorá nemá rada komplimenty, uznanie a pochvaly. Ak ich získa od partnera, tak sa cíti ako dvojnásobná víťazka. Problém je, že ženy zabúdajú na druhú polovičku. Uznanie, pochvalu a kompliment potrebujú počuť aj muži. Poďakujete mu, že sa o vás stará, živí vašu rodinu, pekne vám urobil záhradu či uvaril dobrú večeru.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti