Detský gang úraduje aj v ďalšom meste na juhu Slovenska. Ozvala sa nám mama zbitej dcéry

Ilustračná snímka.
Zdroj: TV Markíza

Spúšťačom agresivity vodkyne partie mala byť SMS, ktorú napísala ďalšiemu aktérovi deň pred útokom.

Krv si z tváre zmyli, no ich psychika zostala nalomená. Po odvysielaní reportáže o dievčenskom gangu z Komárna sa ozvali ďalšie rodiny, ktoré prežívajú to isté. Akurát v inom meste. Zisťovali sme, z akých rodín agresívne deti pochádzajú.

Gang 13- až 15-ročných žiačok z Komárna, ktoré surovo napadli rovesníčku, tvoria prevažne dievčatá z rodín, ktoré majú životné ťažkosti. 

Primátor Béla Keszegh upozorňuje, že to nie sú rómske rodiny, keby mal niekto predsudky. Agresivitu detí pripisuje k súčasným neľahkým časom. Podľa neho k tomu dopomohlo zatvorenie škôl a veľa času stráveného na internete. To ich však neospravedlňuje.

„Registrujeme, že v poslednej dobe stúpa aj agresívne správanie, ktoré môže často dopadnúť aj takýmto veľmi nežiaducim spôsobom - ublížením maloletému dieťaťu,“ myslí si psychológ Robert Krause. 

Útočníci by si mali uvedomiť, že ťažkosti spravia nielen rodičom, ale aj sebe. Znížené známky zo správania, opletačky s políciou, kuratelou či prípadný nápravnovýchovný ústav pre mladistvých. Môžu si pokaziť celý svoj život.

„Práve v tínedžerskom období je riskovanie spojené s odmenou. Čím viac riskujeme, tým nás viac mozog odmeňuje. Napríklad tínedžeri si aj pätnásti sadnú do auta, keď majú o 10 - 15 rokov viac, len spomínajú na to, čo to vlastne urobili,“ vysvetli správanie psychológ.

Či a aké tresty vyvodia dievčatám z Komárna, zatiaľ nevedno. Polícia nám nateraz k prípadu nechcela viac povedať.

Zdroj: TV Markíza

Podobných prípadov je veľmi veľa. Ozvala sa nám matka mladého dievčaťa, ktoré napadla iná skupina na hrádzi v Kolárove. „Podľa našich doterajších zistení išlo o vopred naplánovaný útok na moju dcéru. Boli to aj dievčatá aj chlapci,“ hovorí pani Erika, mama 13-ročnej napadnutej žiačky.

Spúšťačom agresivity vodkyne partie mala byť SMS, ktorú jej dcéra napísala ďalšiemu aktérovi deň pred útokom. Napadnutá tínedžerka bola zakrvavená, plakala a nechcela mame hovoriť, čo sa stalo. K incidentu iba dodala, že keby okoloidúci pán neprerušil bitku, mohlo byť horšie.

Pani Erika by bola rada, keby sa tento muž ozval. Dcéra nemala vážne zranenie, ale má nalomenú psychiku.

Jeden rodič a aj útočník sa dokonca ospravedlnili, nič to však nemení na veci, že podali trestné oznámenie.

Viac v reportáži Mareka Šilhavíka.

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.    

KOMÁRNO, KOLÁROVO/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kolárovo

Dôležité udalosti