Mladá mamička s bábätkom zostali zakliesnení medzi pletivom a kabínou. Vystrihával ich vraj sused

Šachta výťahu na Legionárskej ulici v Bratislave.
Šachta výťahu na Legionárskej ulici v Bratislave. Zdroj: TV Markíza

Výťah prešiel revíziou pred tromi mesiacmi.

Viac otázok ako odpovedí. Po včerajšej tragédii v Bratislave, pri ktorej zahynulo len 3-týždňové bábätko a jeho mama bojuje o život, nie je stále nič jasné. Výťah sa s nimi vraj rozbehol, aj napriek tomu, že dvere zavreté neboli. Naposledy ho kontrolovali len pred necelými tromi mesiacmi. Odborníkov sme sa pýtali, čo sa mohlo stať.

Mladá mamička a jej syn mali byť podľa našich informácií zakliesnení medzi konštrukciou a výťahom. Ten sa údajne pohol v čase, keď mal stáť. Či sa to stalo pri nastupovaní alebo vystupovaní a na ktorom poschodí, nám ale nikto povedať nevedel.

Prvý, kto sa ich pokúsil vytiahnuť, bol vraj sused. Ten mal údajne aj nastrihnúť pletivo výťahu. Trojtýždňovému chlapčekovi už záchranári pomôcť nedokázali. Jeho 25-ročná mama bojuje na ARO v petržalskej nemocnici o život.

Bytový dom patrí evanjelickej cirkvi. Postavili ho v 30-tych rokoch a výťah je tam vraj od počiatku. Farár Martin Šefranko nám potvrdil, že vyšetrovateľom už odovzdal knihu revízií výťahu. Z nej vyplýva, že ho odborníci naposledy kontrolovali len pred necelými tromi mesiacmi.

Súdny znalec tvrdí, že podľa predpisov sa robia kontrolné prehliadky každé tri mesiace. Znamená to, že práve teraz v máji mali výťah prezrieť znova. Odstavený bol aj v pondelok. Čo presne stálo za tragédiou v bratislavskej bytovke, zisťujú odborníci a znalci, až potom bude jasné, či išlo o technickú chybu alebo zlyhal ľudský faktor.

Redaktorke spravodajstva, Zuzane Ferenčákovej, opísali dlhoroční odborníci na výťahy, čo sa mohlo stať.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bratislava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.