Dráma na Liptove sa po 11 hodinách skončila. Expolicajta pri zásahu zranili

antoska.jpg

Dom obkľúčili kukláči, ktorí po 06.00 ráno zasiahli. Pri akcii Antoškovi ľahko poranili ruku, podobné zranenie utrpel údajne aj zasahujúci policajt.

Liptovský Mikuláš má za sebou akčnú noc. Polícia sa snažila chytiť svojho exkolegu Jána Antošku, ktorý je obvinený z účasti na viacerých lúpežiach. Muž bol niekoľko hodín zabarikádovaný v rodičovskom dome.

Kukláči sa k nemu dostali až po sérii prestreliek a o piatej ráno zazneli aj dva výbuchy. Po vstupe do domu zistili, že muž bol zabarikádovaný v podkroví a nechcel sa vzdať. Použili teda donucovacie prostriedky – vhodili tam dymovnice. Keď muž schádzal po schodíkoch z podkrovia, stále strieľal na policajtov. Vtedy ho postrelili do ruky, privolaní záchranári mu okamžite poskytli prvú pomoc. V dome je teraz pyrotechnik, pretože tam boli plynové fľaše, takže ich musí obzrieť. Potom urobia vyšetrovatelia obhliadku miesta.

Takto chytili Antošku

Zdroj: TVNOVINY.sk

Je polnoc a Ján je ešte stále zavretý v rodinnom dome. Odmieta vyjednávať s políciou. Vonku pred domom a v uzavretom okolí stále čakajú kukláči a ostatné jednotky. Policajnú akciu aj napriek pokročilej hodine sledujú obyvatelia. Je ich približne sto.

Zdroj: SITA

Antoška je už niekoľko hodín zavretý na poschodí rodičovského domu v širšom centre Liptovského Mikuláša. Je v ňom sám. Potvrdil to aj hovorca Ministerstva vnútra Ivan Netík. Podľa našich informácií sa s ním pokúšajú vyjednávať polícia s vyjednávačom, ktorí sa dostali na prízemie domu.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Bývalý policajt im ale odkázal, že vyjednávať nebude. Dráma trvá už niekoľko hodín. Dom a blízke okolie obkľúčili kukláči, obrnený transportér a hasiči s ťažkou technikou, keďže Antoška má mať pri sebe hotový arzenál. Za policajnou páskou sa dianiu prizerá asi 300 obyvateľov mesta.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Zdroj: TVNOVINY.sk

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/ TVNOVINY.sk, aktual.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti