FOTO: Vo Svidníku objavili leteckú bombu. Evakuovaní obyvatelia sú už doma

20210511_212959.jpg

Bombu za sprievodu policajných hliadok previezli z miesta nálezu na likvidáciu.

Približne 180 obyvateľov bytových domov z Partizánskej a okolitých ulíc v meste Svidník, ktorých v utorok 11. mája vo večerných hodinách evakuovali pre nález 100 kilogramov vážiacej leteckej bomby sa do svojich domovov vrátilo okolo 2.00 h v noci. Uviedla to primátorka Marcela Ivančová.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje verejnosť, aby pri náleze akéhokoľvek predmetu pripomínajúceho muníciu s ním nemanipulovali a okamžite to ohlásili na polícii.

Nález munície počas výkopových prác ohlásil v utorok krátko po 18.00 h na linku 158 55-ročný miestny muž. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, na miesto nálezu bola okamžite vyslaná policajná hliadka, ktorá ho riadne zabezpečila. Privolaný bol aj pyrotechnik Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

„Ten po príchode na miesto a po vykonaní obhliadky munície určil, že ide o leteckú bombu typ FAB 100 z II. svetovej vojny,“ doplnila s tým, že pyrotechnik zároveň nariadil evakuáciu obyvateľov okolitých domov v okruhu 250 metrov od miesta nálezu. Bombu za sprievodu policajných hliadok previezli z miesta nálezu na likvidáciu do vojenského priestoru Valaškovce pri Humennom.

„Polícia neustále zdôrazňuje nutnosť maximálnej opatrnosti pri náleze akéhokoľvek premetu pripomínajúceho muníciu. Upozorňujeme občanov, aby v žiadnom prípade s týmto nálezom nemanipulovali a okamžite to ohlásili na linke 158,“ doplnila Ligdayová.

Podľa Ivančovej slov nie sú nálezy munície z druhej svetovej vojny v meste zriedkavosťou, našli ju aj pri rekonštrukcii miestneho námestia. „Bol to kraj, kde vojna bola naozaj tvrdá, takže jej stopy zbierame dodnes,“ uzavrela.

SVIDNÍK/tvnoviny.sk,TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.