Poznáme nový plán výstavby ciest. Potešia sa na Kysuciach, smutnejší budú na juhu či na Orave

Poznáme nový plán výstavby ciest
Zdroj: TV Markíza

Niektoré úseky sa totiž pre chýbajúce financie musia odložiť.

Dlhoočakávaný dokument je na svete. Minister dopravy v stredu (12. mája) na vláde presadil harmonogram prípravy a výstavby cestných projektov. Konečne teda máme poradie, podľa ktorého budeme cesty stavať či opravovať.

Najvyššie sa v harmonograme pochopiteľne dostali už rozostavané úseky, tie, ktoré už sú v procese verejného obstarávania alebo tesne pred ním a ďalej také, ktoré sú vo vysokom štádiu prípravy a, samozrejme, aj rekonštrukcie ciest prvej triedy. Ostatné musí počkať.

„Veľmi vítam záujem o diaľnicu D3 na Kysuciach. Berieme to veľmi optimisticky, ale sme trošku skeptickí, keďže 25 rokov nám bola sľubovaná diaľnica,“ hovorí primátor Kysúc. Už pred štvrťstoročím tam totiž vtedajší premiér Mečiar poklepal základný kameň. Veľa sa tam však zatiaľ nepostavilo a situácia je kritická. Všetky úseky na D3 patria medzi najvyťaženejšie v krajine a denne nimi prejdú tisícky osobných a asi tritisíc nákladných áut.

Bagre tak skoro neuvidia na Orave či v niektorých častiach južného Slovenska. Nepomohli teda ani roky protestov či blokád ciest. Smelšie plány limitujú peniaze.

Viac sa o novom cestnom pláne dozviete z reportáže Martina Petra.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Harmonogram

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.