Mladá mamička (†25) po tragédii vo výťahu boj o život prehrala

Zdravotný stav mamičky z výťahu sa zhoršil a je mimoriadne kritick
Zdroj: TV Markíza

Doteraz nie je celkom jasné, čo sa v ten deň vlastne stalo.

Boj o život prehrala. Mamičku, ktorá prišla o svojho milovaného syna a sama zostala zakliesnená vo výťahu, podľahla v nemocnici vážnym zraneniam. V stredu sme Vás informovali, že zdravotný stav mladej ženy sa zhoršil. Podľa informácií TV Markíza mala mnohopočetné zranenia hlavy aj hrudníka.

Výťah smrti

Veľká tragédia sa odohrala ešte v nedeľu (9.5.) v jednom z bratislavských panelákov na Legionárskej ulici. Výťah s mamičkou a jej trojtýždňovým bábätkom sa rozbehol aj napriek tomu, že dvere neboli zavreté. Rodine 25-ročnej ženy sa v sekunde zrútil svet. Dieťatko ťažkým zraneniam na mieste podľahlo, matka bojovala päť dní o život v nemocnici napojená na prístroje. 

Doteraz nie je celkom jasné, čo sa v ten deň vlastne stalo. Mladá mamička údajne nastupovala do výťahu spolu s bábätkom v kočíku, keď sa výťah rozbehol. Zostala zakliesnená medzi výťahom a šachtou. Najskôr sa ju pokúšal zachrániť sused, potom hasiči.

Súdny znalec hovorí, že príčin, prečo sa tragédia stala, môže byť viacero. Všetky však majú spoločného menovateľa, a to spínače vo výťahových dverách. Pod tragédiu sa však podľa neho mohol podpísať samotný vek výťahu.

Pozrite si archívnu reportáž Zuzany Ferenčákovej:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.