Bývalý námestník SIS Boris Beňa už vie, kedy sa postaví pred sudcu

Boris Beňa.
Zdroj: TASR - Martin Baumann

Špecializovaný trestný súd vytýčil termín schválenia dohody o vine a treste na koniec mája.

Boris Beňa je na slobode už 12 dní. Spoza mreží sa dostal hneď po uzavretí dohody o vine a treste. Prokurátor dal okamžite príkaz na Beňove prepustenie.

Ďalší kajúcnik si tak podľa informácií TV Markíza dohodol podmienečný trest. Jeho výšku však zatiaľ nikto nechcel komentovať. Návrh na schválenie dohody za zločin prijímania úplatku a dva prečiny - ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Pôvodne ho pritom stíhali pre vydieranie, hrozilo mu doživotie. Tento skutok sa týkal podnikateľa, ktorému daňový kriminalisti predbežným opatrením zablokovali nehnuteľnosti. Obvinený mali obchodníka žiadať o vyplatenie 400-tisíc eur za to, že sa o to postarajú k jeho spokojnosti.

Obvinený Boris Beňa od začiatku spolupracuje s vyšetrovateľmi v kauze Judáš. Usvedčuje aj ďalších v iných trestých veciach. Vypovedal napríklad o údajnej korupčnej trestnej činnosti vtedajšieho riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského.

Pred predsedu Špecializovaného trestného súdu Jána Hrubalu by sa mal postaviť 27. mája 2021 o 9.30 h v Banskej Bystrici. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní.

BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.