Som dedko, ktorý viedol riadny život, tvrdil v obhajobe Dušan Kováčik

„Som dedko, ktorý viedol riadny život,“ tvrdil v obhajobe Dušan Kováčik
Zdroj: TV Markíza

Kováčik tiež povedal, že úplatky od mafie nepotreboval, lebo mal poctivé príjmy.

Dušan Kováčik je vo väzbe od vlaňajšieho októbra. Keď ho pri policajnom prezídiu zadržali, v aute mu našli 10-tisíc eur. Tvrdil, že chcel kúpiť lúku, no z obchodu nakoniec nič nebolo. O poctivých príjmoch a o tom, že nebol závislý od bokoviek zo zločineckej skupiny, hovoril aj pred sudkyňou Pamelou Záleskou.

„V dôsledku stabilných a poctivých príjmov z výkonu funkcie ako i z výsluhového dôchodku nemal potrebu podieľať sa na akýchkoľvek kriminálnych aktivitách,“ stojí v uznesení, ktorým disponuje naša redakcia.

Kováčik patril medzi najlepšie zarábajúcich verejných funkcionárov na Slovensku. Policajti však zistili, že si aj nad svoje platové pomery zaobstarával ďalší majetok. Bývalého špeciálneho prokurátora vinia nielen z prijímania úplatkov, ale aj z toho, že pracoval v prospech zločineckej skupiny takáčovcov. Spoza mreží sa chcel dostať po tom, čo na neho prokurátor podal obžalobu.

Pred sudkyňou hovoril aj o rodinnom živote. „Viedol riadny rodinný život s manželkou, s ktorou má dvoch dospelých synov a zároveň sú už i starými rodičmi,“ stojí v uznesení.

Sudkyňu však nepresvedčil. Prečo, to sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sudkyňa

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.