Spojila ich závislosť od cigariet. Čoskoro sa zo Štefana Žigu a Slobodníka však stali priatelia

Štefan Žiga
Zdroj: TV Markíza

Príbuzný exministra je obvinený z daňového podvodu.

Spoznali sa vraj na cigarete a o chvíľu si už vymieňali darčeky na narodeniny. Tak opisuje vznik kamarátskeho vzťahu s kajúcnikom Bernardom Slobodníkom Štefan Žiga. Príbuzný exministra je obvinený z daňového podvodu, ktorý mal niekdajší šéf finančnej polície Slobodník zahladiť na pokyn Norberta Bodora. Toho zase údajne o sprostredkovanie požiadal exminister hospodárstva a zároveň mu ponúkol úplatok 50-tisíc eur.

Vzťah mladého podnikateľa z prominentnej rodiny s Bernardom Slobodníkom sa mal začať v roku 2016. Podľa našich informácií konkrétne na cigaretovej prestávke počas výsluchu. Štefan Žiga na polícii vtedy vypovedal k daňovej kauze. Konverzácia sa vraj točila okolo hádzanej. Slovo dalo slovo a vzniklo kamarátstvo.

Bernard Slobodník však ich vzťah komentuje pikantnejšie. Podľa jeho svedeckých výpovedí mal Štefanov príbuzný Peter Žiga posunúť Norbertovi Bodorovi 50-tisíc eur, aby podozrenia okolo mladého podnikateľa upratal. Stať sa tak malo v bratislavskom hoteli Aston. Štefan Žiga tvrdí, že on Norberta Bodora osobne nepozná, vníma ho len ako trénera MMA zápasníka Attilu Végha.

O kauze, ktorú mal Slobodník zahladiť, sme informovali pred viac ako štyrmi rokmi. Policajná razia mala krycí názov Valčeky. O prípade potom už neinformovali. Čo však vieme naisto, je to, že Štefana Žigu z karuselového podvodu obvinili až koncom minulého roka, teda po Slobodníkovej výpovedi. Viac informácií nám k prípadu vo štvrtok policajti nevedeli poskytnúť.

Štefan Žiga vraj vypovedal, že Slobodníka s exministrom zoznámil práve on. Malo sa tak stať pred dvoma rokmi, keď funkcionár odišiel z policajného zboru a hľadal si nové uplatnenie.

Či to tak aj naozaj bolo, zisťovala v reportáži Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cigarety

Dôležité udalosti