V Šuriankach pri Nitre videli zatúlanú medvedicu s mláďatami

Medvedica so svojím potomkom
Medvedica so svojím potomkom Zdroj: TV Markíza

Určite sa k nej netreba približivať, varuje obec občanov.

Obec Šurianky v okrese Nitra upozorňuje obyvateľov i návštevníkov obce na výskyt medveďa. „V šurianskom chotári bola videná medvedica s mláďatami. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o zatúlané jedince z lesov pohoria Tribeč,“ upozornilo vedenie obce. Po konzultácii s členmi poľovného združenia, aj s prihliadnutím na legislatívnu ochranu tohto živočícha, bude samospráva situáciu monitorovať a informovať občanov.

Smutný príbeh tatranskej medvedice a mláďaťa. Namierili si to k odpadkom a to bol ich koniec

Ľudia, ktorí trávia voľnočasové aktivity na poľných cestách alebo v priľahlých hájoch, by mali uprednostňovať vychádzky v skupinách, najlepšie na otvorených priestranstvách a nemali by vchádzať do priestorov s hustým a vysokým porastom. Odporúča sa nahlas rozprávať. Veľmi nebezpečné môže byť aj stretnutie medvedice so psom na vôdzke alebo voľne pusteným.

Samospráva zároveň vystríha pred približovaním sa k medvedici a jej mláďatám. „Nie je predpoklad, že sa medvede budú približovať k obydliam, napriek tomu je nežiaduce nechávať v blízkosti pozemkov odpadky a zvyšky jedla,“ odporúča vedenie obce.

ŠURIANKY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Medveď

Dôležité udalosti