Obvinený podnikateľ Suchoba je už na Slovensku, vypovedá na NAKA

Jeho advokát nám poskytne po svedeckej výpovedi vyjadrenie.

Michal Suchoba je na Slovensku. Z Arabských Emirátov sa vrátil po tom, ako vypovedal ku korupčným skutkom v kauze Mýtnik na diaľku cez telemost. Ako prvá o tom informovala televízia JOJ.

Suchoba je podľa našich informácií predvolaný dnes od 9.00 h na výsluch. Potvrdil nám to jeho advokát Miroslav Ivanovič, ktorý už je na policajnom prezídiu. Očakáva, že jeho klient nebude zadržaný.

Michala Suchobu sme nevideli, ako vstupoval do budovy na Račianskej ulici. Je však možné, že ho priviezli policajti zadným vchodom. Advokát nám nevedel upresniť, kedy sa podnikateľ vrátil na Slovensko. Po svedeckej výpovedi jeho klienta však sľúbil vyjadrenie.

Michal Suchoba sa počas výsluchu cez telemost priznal k obvineniam v kauzách Očistec a Mýtnik.

V kauze Očistec je spájaný s úplatkom vo výške 70-tisíc eur. Peniaze si mal rozdeliť bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó, šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer a policajti, ktorí pracovali na vyšetrovaní kauzy Medusa Group. Vo svojom svedectve, ktoré prednedávnom zverejnil portál zoznam.sk, to tvrdí práve kajúcnik Makó s tým, že vyšetrovanie malo ísť za úplatok dostratena.

Suchoba ukázal prstom na ďalšieho vysokopostaveného muža. Vypovedal o nehoráznych úplatkoch

Kauza Mýtnik sa zas týka miliónových zákaziek pre Finančnú správu SR. Pod vedením Františka Imreczeho ich mali daniari dohadzovať Suchobovej IT firme Allexis. „Čo sa týka kauzy Mýtnik, tam poskytol vyšetrovateľovi iný dejový sled okolností, ako ich vnímal on zo svojho pohľadu,“ spresnil advokát.

Dodal, že tieto okolnosti budú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Do kauzy je zapletený aj oligarcha Jozef Brhel. Všetci traja sú obvinení z porušovania pri správe cudzieho majetku a Brhel aj z prijímania úplatku.

V čase zadržania a obvinenia exprezidenta finančnej správy Františka Imreczeho a viceprezidenta Daniela Čecha sa Suchoba trestnému konaniu bytom v Abu Dhabí vyhol.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Michal suchoba

Dôležité udalosti