Dobroslav Trnka si vypočul rozhodnutie. V prípade nahrávky s Kočnerom je vinný

Dobroslav Trnka si vypočul rozhodnutie
Zdroj: TV Markíza

Z talára sa však vyzliecť nemusí.

Disciplinárne stíhanie bývalého generálneho prokurátora sa točilo okolo známej nahrávky o Gorile medzi ním aj Marianom Kočnerom.

Trnka si nahrávkou jednak vyslúžil trestné stíhanie, no jeho následný rozhovor o tejto veci pre televíziu Markíza, preňho znamenal aj hrozbu vyzlečenia z talára. Svojimi vyjadreniami mal znevážiť prokuratúru a navyše klamať o tom, ako v minulosti prepustil Jozefa Majského z väzby.

Rozhovor Dobroslava Trnku pre TV Markíza:

Disciplinárku naňho podal vtedajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár a zároveň mu pozastavil výkon funkcie. Vlani v októbri padlo prvé rozhodnutie, Trnku potrestali symbolicky a znížili mu plat o 15 percent na tri mesiace. Prišlo ale odvolanie, o ktorom v piatok v Žiline rozhodovala odvolacia disciplinárna komisia.

Trnka v rámci svojej obhajoby komisiu žiadal aj o to, aby od finančného trestu upustila pre jeho sociálnu situáciu. Pre pozastavenú funkciu poberá len tretinu platu, a pritom musí naďalej platiť všetky výdavky vrátane hypotéky.

Odvolacia komisia nakoniec rozhodla, že Trnkovi na výplatu siahať nebude, no trest mu sprísnila. S pôsobením na generálnej prokuratúre sa môže Trnka definitívne rozlúčiť. O talár ale nepríde.

Ako je to možné a čo to znamená, sa dozviete z reportáže Reného Medzihradského.

 

ŽILINA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dobroslav trnka

Dôležité udalosti