Prvé zábery muža, ktorý mal zavraždiť Maroša Žilinku. Darko Dragić tvrdí, že si ho pomýlili

Darko Dragič.
Darko Dragič. Zdroj: TV Markíza

Muža z Bosny a Hercegoviny poslal sudca Špecializovaného trestného súdu do väzby.

Darka Dragića priviezli do Bratislavy v piatok (14.5.) vládnym špeciálom z talianskeho Milána. Tam ho zadržali pre drogy. Údajne prevážal viac hašišu, ako je v krajine povolené. Dostal tam aj podmienečný trest. Taliani nám ho vydali na základe zatykača.

O mužovi sa ako prvý v súvislosti s prípravou vraždy Maroša Žilinku zmienil Zoltán Andruskó. Bolo to ešte v roku 2018, krátko po tom, ako ho zadržali pre vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Za mrežami v Bratislave

Sudca Špecializovaného trestného súdu v piatok v noci rozhodol, že Darko Dragić bude vyšetrovaný za mrežami. Uznal všetky tri dôvody väzby - teda, aby nepokračoval v trestnej činnosti, neovplyvňoval svedkov a neutiekol do zahraničia. Poslal ho do ústavu v Bratislave.

Dragić absolútne vinu odmieta. Maroša Žilinku vraj nepozná a nikdy nebol ani v Piešťanoch. Bosnianskeho Srba pritom identifikoval len pred pár mesiacmi Ilja Weiss, pomerne známa postavička zo seredského drogového podsvetia s bohatou kriminálnou minulosťou.

Vyšetrovateľovi tvrdil, že od neho Dragić chcel takzvané pracovné auto na likvidáciu prokurátora, zápalnú fľašu aj ježkov, ktoré by použil po zločine pri úteku. Dragić si v Piešťanoch mal obzerať terén aj únikové trasy.

Vraj si ho pomýlili

Advokátka Darka Dragića, Dagmar Matušková, nám potvrdila, že voči rozhodnutiu o väzbe podali sťažnosť. "Od počiatku, ako som mala možnosť s ním hovoriť, bol nasmerovaný tak, že nevie vôbec, o čom sa tu hovorí. Podľa jeho názoru mohlo dôjsť k zámene osôb," povedala pre TV Markíza Matušková.

Zároveň potvrdila, že Dragić pozná Ilju Weissa, no odmieta, že by mali spolu nejaké kriminálne aktivity. Naposledy sa vraj videli v roku 2019. Objednávku na likvidáciu prokurátora mal Dragić dostať v roku 2017.

Službukonajúci prokurátor Ján Šanta uviedol, že Dragić sa prezentuje ako obchodík s umením a znalec. Zároveň vraj podniká aj v stavebníctve.

Zdroj: TV Markíza

Má rodinu, veľa cestuje

Darko Dragić advokátke povedal, že vedie usporiadaný život. Má rodinu a jednu dcéru. "Je pravda, že veľa cestuje, ale to podľa mňa nie je dôvod na to, aby sme hovorili, že je nejaká závadová osoba," hovorí Matušková.

S advokátkou sa rozprávajú po srbsky aj po anglicky. Dragić žil dlhodobo v Amerike. Podľa obhajkyne od roku 1999 do roku 2013. Doteraz tam má rodinu.

Ako mali najať Dragića

Z prípravy úkladnej vraždy je Darko Dragić obvinený od 2. marca 2021. Na likvidáciu prokurátora Maroša Žilinku ho mal najať Dušan Kracina z Komárna, ktorý mal prebrať túto požiadavku zase od Zoltána Andruskóa a ten od Aleny Zsuszovej.

Kracina sedí už niekoľko mesiacov za mrežami, no vinu odmieta a tvrdí, že žiadneho Darka nepozná. To isté povedal pred sudcom v piatok aj Dragić. Kracinu vraj nikdy nevidel a nevie, kto to je.

Dušan Kracina vo výpovedi pred vyšetrovateľom dokonca uviedol, že si Srbov vymyslel, aby z Andruskóa vylákal peniaze.

Okrem Darka Dragića sú v prípade príprav vrážd prokurátorov obvinení aj Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó, prerušené stíhanie pre spoluprácu s vyšetrovateľmi NAKA majú Zoltán Andruskó a Miroslav Marček.

Pozrite si prvé zábery na Darka Dragića krátko po rozhodnutí súdu.
BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti