Po Búrke a Víchrici v justícii stíhajú 21 ľudí. Na súde ale v jednej lavici sedieť nebudú

Jedna z obvinených sudkýň, Miriam Repáková s advokátkou.
Jedna z obvinených sudkýň, Miriam Repáková s advokátkou. Zdroj: TV Markíza

Spis totiž rozdelili na osem samostatných.

Po Búrke a Víchrici v justícii stíhajú 21 ľudí. Podľa najnovších informácií ale na súde všetci v jednej lavici spolu sedieť nebudú. Spis totiž rozdelili na osem samostatných. Advokáti obvinených veria, že sa tak urýchli vyšetrovanie.

Po raziách vyšetrovacieho tímu Hmla skončili za mrežami známe tváre. Niektorí sa väzbe vyhli, iní tam zase strávili takmer rok. Dvadsaťjeden obvinených stíhajú pre korupciu, zneužívanie právomocí či zasahovanie do nezávislosti súdu.

Od prvej akcie prešlo 14 mesiacov, prokurátor nariadil spis rozdeliť na 8 samostatných trestných vecí.

Úplne samostatný spis má napríklad bývalá sudkyňa Miriam Repáková, ktorá Marianovi Kočnerovi v minulosti ďakovala za dovolenku na Donovaloch. Vinu priznáva a spolupracuje. Pri nej sa podľa našich informácií skloňuje dohoda o vine a treste.

No a vylúčený je už dlhšie aj exsudca Vladimír Sklenka. Ten podľa vlastných slov bral úplatky za to, aby rozhodoval alebo niečo vybavil v prospech jednej strany. Právnik má však dočasne odložené obvinenie práve pre spoluprácu s vyšetrovateľmi.

Obhajca Moniky Jankovskej, ktorá je aktuálne vo väzbe už pre obvinenie v inej kauze, nám spresnil, podľa čoho spisy rozdeľovali.

Viac v reportáži Zuzany Ferenčákovej


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Víchrica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.