V bratislavskej škôlke zasahovali záchranné zložky. Na deti spadla omietka

Na deti padla omietka
Na deti padla omietka Zdroj: FB/HaZZ

Jedno z detí bolo posádkou hasičskej záchrannej služby prevezené do nemocnice.

V škôlke na Medenej ulici v Bratislave spadla počas obedu na deti zo stropu omietka. Na mieste momentálne zasahujú hasiči.

Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová.

Zdroj: TV Markíza

Na deti podľa slov Križanovej spadla omietka s rozmermi približne dva krát štyri metre. „Dve deti utrpeli šok a momentálne sa nachádzajú v opatere posádky hasičskej záchrannej služby," spresnila.

Jedno z detí bolo posádkou hasičskej záchrannej služby prevezené do nemocnice. Hasiči momentálne odstraňujú omietku zo stropu, aby tak zamedzili ďalšiemu pádu.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová potvrdila zásah záchranárov, ktorí ošetrili a previezli do nemocnice dieťa.

„Vzhľadom na to, že ide o maloletú osobu, viac informácií nemôžem poskytnúť,‟ dodala.

Zriaďovateľ súkromnej škôlky nás ubezpečoval, že nikomu sa nič vážne nestalo, no pred desiatimi rokmi tu omietka spadla tiež. Vtedy tu deti chodili do štátnej škôlky.

Správca budovy sa nám k pádu omietky nevyjadril. Pred desiatimi rokmi statik v súdnom posudku skonštatoval, že nešťastie spôsobila náhoda, za ktorú nebol nik zodpovedný. Prečo spadla omietka znova zisťuje teraz polícia.

Hovorca bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Matej Števove informoval, že ide o súkromnú materskú školu a staromestská samospráva nie je jej zriaďovateľom.

„Starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová si zatelefonovala s riaditeľkou súkromnej škôlky a ponúkla jej pomoc mestskej časti," povedal.


 

BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti