Mafiánsky bos Juraj Ondrejčák alias Piťo sa dohodol na treste. Za vraždy si odsedí 23 rokov

Na snímke obvinený bos skupiny piťovcov Juraj Ondrejčák.
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Piťo uzavrel dohodu o vine a treste, vyhol sa tak doživotiu.

Bývalý šéf zločineckého gangu Juraj Ondrejčák strávi za mrežami 23 rokov. Rozhodol o tom Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Ondrejčák alias Piťo uzavrel dohodu o vine a treste, čím sa vyhol doživotiu. Rozhodnutie je právoplatné a nie je možné sa voči nemu odvolať.

Piťo sa priznal k trom vraždám a jednému pokusu o vraždu. Trest si odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia. Sudca rozhodol o ochrannom dohľade na tri roky.

Zdroj: TV Markíza

Ondrejčák sa priznaním chcel vyhnúť výnimočnému trestu. Spolupracovať začala aj Piťova pravá ruka Matej Šalaga, prezývaný Gaťa. Priznať sa mal k jednej z vrážd. Aj on uzavrel dohodu.

Matej Šalaga prichádza na súd:

Piťove obete

Prvou Piťovou obeťou mal byť Albánec Fadil Pasjač. Vraždu si u neho objednal Dušan Borženský prezývaný Borža. Vtedy sa snažil ovládnuť územie východného Slovenska. Piťo na Albánca poslal svojho zabijaka Ľuboša Zelmana. Borženský v pondelok (17.5.) zomrel. Súd ho minulý týždeň prepustil z výkonu trestu do hospicovej starostlivosti. Liečil sa z vážnej choroby.

Po tejto likvidácii nasledovala ďalšia, ktorá s ňou súvisela. O život prišiel spomínaný Ľuboslav Velk, alias Vlk, ktorý pri vražde Albánca pomáhal a Piťo tak chcel upratať možného svedka. Odviezli ho na chatu na Záhorí a tam mu mal Piťo osobne zlomiť väzy. Telo potom prikázal svojim kumpánom odpratať.

Juraj Ondrejčák sa priznal aj k vražde šéfa konkurenčnej skupiny Jána Takáča z roku 2003. Zastrelili ho desiatimi ranami, keď sadal do svojho auta pred panelákom na bratislavských Kramároch. Výpočet údajných Piťovych zločinov uzatvára pokus o likvidáciu Tibora Füleho, spájaného s gangom Takáčovcov, aj naňho tak, ako na Takáča, strieľal Piťov zabijak Zelman, Füle však streľbu prežil. Zelman si už za vraždy trest odpykáva.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Juraj Ondrejčák

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.