Domáce

Ako z akčného filmu! Takto kukláči zneškodnili expolicajta Antošku

Zatknutý Milan Antoška.
Zdroj: TV Markíza,

Expolicajt sa v noci zabarikádoval v rodičovskom dome, pri vyjednávaní vôbec nekomunikoval. Po 11 hodinách ho dostali.

Útvar osobitného určenia poskytol médiám zábery z nočnej drámy v Liptovskom Mikuláši. Po akcii viceprezident policajného zboru prvý policajný viceprezident Milan Lučanský novinárom povedal, že Jána Antošku (31) chceli dostať živého.

„Mohli byť ohrození ľudia, ktorí prechádzali okolo. Bol to sebavedomí postoj, suverénny. Vôbec nekomunikoval, počas vyjednávania sa ani raz neozval a neodpovedal na výzvy ," opísal udalosti viceprezident.

Muž bol niekoľko hodín zabarikádovaný v rodičovskom dome. Kukláči sa k nemu dostali až po sérii prestreliek a o piatej ráno zazneli aj dva výbuchy. Po vstupe do domu zistili, že muž bol zabarikádovaný v podkroví a nechcel sa vzdať. Použili teda donucovacie prostriedky - vhodili tam dymovnice.

Zdroj: Polícia/Útvar osobitného určenie

Keď muž schádzal po schodíkoch z podkrovia, stále strieľal na policajtov. Vtedy ho postrelili do ruky, privolaní záchranári mu okamžite poskytli prvú pomoc. V dome bol pyrotechnik, pretože tam boli plynové fľaše. Neskôr urobili vyšetrovatelia obhliadku miesta.

Na expolicajta Jána Antošku už na súd podali návrh obžaloby v prípade štyroch lúpeží so zbraňou. V ďalších štyroch prípadoch lúpeží a dvoch krádeží sa pripravuje vznesenie obvinenia. Pre nočnú udalosť mu môže pribudnúť obvinenie z pokusu o zabitie policajta, o streľbu na ďalších policajtov a možno aj verejné ohrozenie.

Dve zo spomínaných lúpeží sa odohrali vlani na jeseň, kedy sa mal expolicajt podieľať na vykradnutí dvoch predajní. V jednej odcudzili gastrolístky v hodnote 700 eur, v druhej 400 eur v hotovosti. Obvinený je aj z účasti na ďalších lúpežiach. Ostatní obvinení v týchto prípadoch sú vo väzbe.


LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/TV Markíza, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti