Silu rozvodnených riek pocítili ďalšie okresy po celom Slovensku. Revúca sa vyliala na polia a lúky

Záplava na východe Slovenska
Záplava na východe Slovenska Zdroj: TV Markíza

Miestni takúto pohromu nezažili 30 rokov.

V noci sa vytrvalé zrážky presúvali zo západu na východ krajiny. Silu vybrežených vodných tokov pocítili aj na strednom a východnom Slovensku. Veľká voda zaplavila cesty, domy, záhrady, poškodila viacero menších mostov i hrádzí.

Na cesty padali aj stromy. Pri Bytči strhol strom elektrické vedenie a takmer zasiahol sanitku, ktorá sa vracala z výjazdu. Vyše 150 zásahov hasičov v Žilinskom kraji súviselo najmä s vodou.

Na Liptove pršalo celú noc. Vo viacerých obciach boli v pohotovosti. Najhoršie to bolo v Liptovských Revúcach.

Po čerpaní vody z dvoch desiatok pivníc našli rovnakú galibu aj pod obecným úradom.

„Zásoby peletiek na celú zimu sú poškodené. Máme poškodené tri mosty. Budú to dosť výrazné škody, hlavne na obecnom majetku,“ uviedla Jana Šimová, starostka obce Liptovské Revúce.

Pred Ružomberkom sa Revúca vyliala na lúky a polia, čo si miestni nepamätajú už vyše 30 rokov.


Východ Slovenska

Voda z vyliatych potokov pri Prešove zaplavila cesty. Niektoré úseky boli neprejazdné. Niekoľko áut, ktoré sa snažili cez zaplavenú cestu dostať do Fintíc, zostalo stáť vo vode. Až neskôr prišli cestu uzavrieť policajti.

V Družstevnej pri Hornáde vyliata rieka zaplavila cesty, polia, záhrady a nánosy bahna sa dostali aj do pivníc rodinných domov.

V Petrovanoch sa na miestnom potoku pretrhla hrádza a voda sa prúdom valila po ulici. Ohrozených bolo asi osem rodinných domov a štyri bytovky, v ktorých boli zatopené pivnice a garáže. Dobrovoľní hasiči sa pretrhnutý breh snažili zaplátať vrecami s pieskom.

REVÚCA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Revúca

Dôležité udalosti