Až 186 zamestnancov púchovskej spoločnosti má žalúdočné problémy

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/DPA

Hygienici odobrali vzorky jedla i vody na laboratórne vyšetrenie.

Akútna gastroenteritída postihla vo výrobnej spoločnosti v okrese Púchov až 186 zamestnancov.

„Dňa 17. mája bol na RÚVZ so sídlom v Považskej Bystrici nahlásený zvýšený výskyt akútnych gastroenteritíd u zamestnancov spoločnosti v okrese Púchov. K dnešnému dňu evidujeme 186 chorých. V súčasnosti prebieha epidemiologické vyšetrovanie. Pôvodca ochorení zatiaľ nebol stanovený. V prevádzke bol vykonaný štátny zdravotný dozor, nariadené príslušné protiepidemické opatrenia a odobrané vzorky stravy a vody na mikrobiologické vyšetrenie. Výsledky vyšetrení zatiaľ nie sú k dispozícii," informovala vedúca oddelenia epidemiológie RÚVZ v Považskej Bystrici Eva Jurdíková.

Infekcia sa mala rozšíriť v púchovskej gumárenskej spoločnosti Continental. Hovorkyňa Continentalu Katarína Pavlisová potvrdila zvýšený výskyt tráviacich ťažkostí u viacerých zamestnancov.

„V termíne 15. - 16. mája sme v spoločnosti Continental v Púchove zaznamenali u viacerých zamestnancov zvýšený výskyt podobných tráviacich ťažkostí. V súčinnosti s poskytovateľom stravovacích služieb sme okamžite zaviedli všetky potrebné preventívne opatrenia," uviedla.


PÚCHOV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Púchov

Dôležité udalosti