Vďaka DNA objasnili po 10 rokoch lúpež starenky v Sobranciach

Zobral jej 30 eur, mobil a potraviny.

Polícia v Michalovciach objasnila prípad lúpeže, ku ktorej došlo pred vianočnými sviatkami v roku 2010 v Sobranciach v jednom z rodinných domov. Košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová k úspešnému odhaleniu páchatela pomohli záznamy jeho DNA.

„Vtedy 32-ročný Andrej vykopol vchodové dvere, vošiel dnu do domu, kde bezdôvodne do oblasti tváre fyzicky napadol vtedy 96-ročnú majiteľku domu, ktorá po údere spadla na zem,“ priblížila Ivanová.

V deň lúpeže pod hrozbou násilia, s kovovým predmetom v ruke, následne získal od dcéry majiteľky domu finančnú hotovosť vo výške 30 eur a rôzne potraviny. Andrej si z miesta činu odniesol aj mobilný telefón. Majiteľke domu tak okrem zranení spôsobil škodu spolu vo výške 125 eur.

„Vďaka kvalitne zaisteným stopám na mieste činu bezprostredne po spáchaní skutku a ich následným uložením v indexoch DNA profilov, bolo možné aj po rokoch dôveryhodne stotožniť osobu páchateľa skutku, ktorý sa k jeho spáchaniu po rokoch priznal," doplnila.

Michalovský vyšetrovateľ po zhromaždení a vyhodnotení všetkých dôkazových materiálov obvinil dnes už 42-ročného Andreja zo zločinu lúpeže, prečinu porušovania domovej slobody a prečinu ublíženia na zdraví a zároveň spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

V prípade dokázania viny mu hrozí sedem až 12 rokov za mrežami.

SOBRANCE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lúpež

Dôležité udalosti