Prokurátor podal obžalobu na Lukáša, ktorý zavraždil otca a jeho družku

Vyšetrovatelia na mieste činu.
Vyšetrovatelia na mieste činu. Zdroj: TV Markíza

Motívom činu mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok (18. 5.) na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na obvineného Lukáša K. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a prečin poškodzovania cudzej veci, informoval média hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Lukáš bol obvinený z dvojnásobnej úkladnej vraždy z novembra minulého roka v obci Lednické Rovne v okrese Púchov.

Ako dodal hovorca, v prípade dokázania viny pred súdom hrozí obvinenému trest odňatia slobody v trvaní 25 rokov alebo doživotie. ŠTS v Pezinku koncom novembra 2020 rozhodol, že bude stíhaný väzobne.

V obci Lednické Rovne boli 19. novembra 2020 v ranných hodinách po uhasení požiaru v rodinnom dome nájdené dve telá s viacerými bodnými a reznými ranami. Ďalšie tri osoby, z toho dve deti, skončili so zraneniami v nemocnici. Prípad na mieste činu prevzala Národná kriminálna agentúra a následne vyšetrovateľ obvinil Lukáša K. a podal návrh prokurátorovi ÚŠP ho väzobne stíhať.

Vyšetrovaním sa zistilo, že obvinený mal vraždu naplánovať spolu s jednou z maloletých osôb. Motívom mala byť pomsta za zlé správanie sa k deťom. Vraždu naplánovali počas spánku obetí, čo sa aj stalo. Následný požiar domu mal kamuflovať zločin a zakryť dôkazy. S požiarom mala, podľa polície, obvinenému jedna z maloletých pomáhať, keď v dome mala rozliať horľavú látku.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti