NAKA opäť zadržala finančníka Martina Kvietika, ktorého nedávno prepustili z väzby

Martin Kvietik.
Zdroj: TASR

Podľa našich informácii ho už vyšetrovateľ aj obvinil.

Finančník Martin Kvietik čelí ďalšiemu obvineniu z korupcie. Týka sa to tzv. korupčnej schémy na Slovenskom pozemkovom fonde v rokoch 2016 až 2020.

Podľa našich informácii ho už vyšetrovateľ aj obvinil. Jeho advokát Dušan Ivan pre TV Markíza povedal, že jeho klient vinu odmieta.

Spoločne s ním sú zo spomínaného skutku obvinení ďalší traja ľudia. Aktuálne sú na výsluchu. Po ňom sa vyšetrovateľ s prokurátorom rozhodnú, či budú pre neho opäť žiadať väzbu.

Syna legendárneho herca zadržali počas stredajších (19. 5.) policajných akcií Latifundista a Feudál. Celkovo v rukách polície skončilo osem ľudí, čo potvrdila aj polícia na sociálnej sieti.

Ministerstvo pôdohospodárstva podľa hovorcu Daniela Hrežíka zatiaľ nemá bližšie informácie a ani mená osôb, ktorých sa predmetná záležitosť dotýka. SPF ako inštitúcia podľa neho koná samostatne, dianie na SPF však agrorezort rozhodne zaujíma.

„Orgány činné v trestnom konaní majú našu podporu a plnú dôveru v to, že očistia túto krajinu od nekalých praktík a korupcie, voči ktorej má vedenie MPRV nulovú toleranciu. Veríme preto, že činnosť NAKA je opodstatnená a ministerstvo, ako aj verejnosť sa dozvedia bližšie informácie hneď, ako to bude možné," podčiarkol hovorca agrorezortu.

Senát Najvyššieho súdu v utorok (23.3.) rozhodol, že finančník Martin Kvietik, obvinený v kauze Dobytkár, zostáva na slobode. Senát odmietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý 15. marca nezobral Kvietika do väzby v súvislosti s jeho novým obvinením.

Kvietika 11. marca krátko po prepustení z väzby po rozhodnutí NS SR v Leopoldove zadržali a obvinili ho.Nové obvinenie sa týka skutku ešte z roku 2017 a opiera sa o výpovede dvoch svedkov. Podľa mediálnych správ mal Martin Kvietik prijať úplatok vo výške 180.000 eur za sprostredkovanie agrodotácií.

Väzbu Martinovi Kvietikovi aj bývalému riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry Jurajovi Kožuchovi ŠTS vlani v novembri predĺžil do 1. apríla.

Počas akcie Dobytkár Národná kriminálna agentúra do polovice júla 2020 obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb.

Všetky čelia obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur.

Väzobne stíhajú sedem ľudí. Juraj Kožuch je od 4. februára na slobode po desiatich mesiacoch strávených vo väzbe.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti