Dôvody väzby u Jankovskej sa nemenia, súd bude rozhodovať o jej prepustení

Prvý vesmírny hotel plánujú otvoriť už o pár rokov.
Zdroj: TASR

Verdikt by mal padnúť vo štvrtok.

Najvyšší súd zamietol sťažnosť Úradu špeciálnej prokuratúry proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu, ktorý nesúhlasil s rozšírením dôvodov väzby u Moniky Jankovskej a bratislavského exsudcu Richarda Molnára.

Obvinenia oboch sa týkajú akcií Búrka a Víchrica, v rámci ktorých ich pre korupčné správanie zadržala Národná kriminálna agentúra.

Jankovskej obhajca Peter Erdös potvrdil, že Okresný súd v Trenčíne má vo štvrtok (20. 5.) rozhodovať o jej žiadosti o prepustenie z väzby.

„Senát nezistil vecný dôvod na prokurátorom navrhované rozšírenie dôvodov väzby u obvinených na ďalšiu stíhanú trestnú činnosť (tzv. Víchrica), keďže už skorším rozhodnutím súdu bola u obidvoch obvinených väzba nahradená prijatím peňažných záruk a dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ informovala média hovorkyňa NS Alexandra Važanová.

Bývalá štátna tajomníčka je vo väzbe od marca minulého roka. NS ju po zaplatení peňažnej záruky na začiatku marca 2021 prepustil na slobodu a nariadil jej kontrolu technickými zariadeniami, takzvaným náramkom. Okamžite po prepustení však bola zadržaná a v súčasnosti je väzobne stíhaná v rámci kauzy trenčianskeho baru Fatima. V polovici marca o tom rozhodol Krajský súd v Trnave. V súčasnosti je hospitalizovaná vo väzenskej nemocnici v Trenčíne na psychiatrickom oddelení.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Víchrica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.