Po zemetrasení v NAKA odišiel aj zástupca riaditeľa inšpekcie Róbert Zaplatílek

Róbert Zaplatílek
Zdroj: TASR

Podľa našich informácií opustil zbor pred 15. májom.

Plukovník Róbert Zaplatílek odišiel z polície po 27 rokoch na vlastnú žiadosť. Z toho väčšiu časť pôsobil práve v Úrade inšpekčnej služby. Jeho odchod do civilu TV Markíza potvrdila hovorkyňa ministerstva vnútra Petra Friese.

Práve policajti z inšpekcie sú tí, ktorí vyšetrujú prehrešky policajtov. Žiadosť do civilu údajne Zaplatílek podal len pár hodín predtým, ako zbor plánoval opustiť. Prečo odchádza tak narýchlo, sme sa nedozvedeli.

"V žiadosti o uvoľnenie zo služobného pomeru v štátnej službe príslušníka PZ sa dôvod neuvádza, preto nie je možné vyjadriť sa k nemu," povedal pre TV Markíza hovorkyňa MV SR Petra Friese.

Zaplatílek si prešiel rôznymi pozíciami. Najskôr bol operatívec. Teda pracoval v teréne. Jeho úlohou bolo prichádzať s informáciami o kriminálnych aktivitách. Naposledy bol zástupcom riaditeľa Adriána Szabóa.

V apríli 2019 sa uchádzal o kresla šéfa inšpekčnej služby. Postavil sa aj pred poslancov parlamentného výboru. Pýtali sa ho vtedy napríklad aj na vyšetrovanie kauzy lustrácie novinárov. Post riaditeľa nakoniec obsadil práve Szabó, vybrala si ho vtedajšia ministerka vnútra Denisa Saková.

V minulosti pracoval Zaplatílek na Úrade boja proti organizovanej kriminalite a dočasne ho poverili aj vedením Úradu hraničnej a cudzineckej polície.

Dnes už bývalý zástupca riaditeľa Úradu inšpekčnej služby odišiel do civilu v rovnakom čase ako exšéf NAKA Branislav Zurian a riaditeľ odboru Bratislava Ján Štefanák. Do civilu sa koncom mája chystá aj zástupca šéfa NAKA Patrik Jurik.

BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti