Fotka, ktorá vzbudila ošiaľ. Chĺpky na tvári sú normálne a nemusíte sa za ne hanbiť, tvrdí autorka

Chlpy na tvári Joanny Kenny.
Zdroj: Instagram/joannajkenny

Namiesto negatívneho ohlasu napísali ženy stovky pozitívnych reakcií.

Žijeme vo svete, ktorý ženám nič neodpúšťa. Fotoshopy, filtre, špeciálne pózy na fotografovanie, estetické zákroky, umelé nechty, mihalnice či nadpojené vlasy. Možností, ako zo seba urobiť čo najdokonalejšiu verziu je neúrekom. Otázkou sú len dôvody, aké na to máte a vôľa, kam až ste ochotná zájsť.

Tlak verejnosti a sociálnej dokonalosti však neraz viedol k horlivým diskusiám. Nie jedna feministka začala brániť prirodzenú krásu žien, ich telo, ktoré je schopné vynosiť iný život, či v pohľade okolia nedokonalosti, ktoré ich robia jedinečnými a krásnymi.

S osvetou prirodzenej krásy a dokonalo-nedokonalej verzie samej seba prišli aj celebrity ako Rihanna, Demi Lovato alebo Alice Keys. Na sociálnych sieťach s touto vlnou pribudlo aj množstvo žien, ktoré propagujú fotografie pred a po aplikovaní vyššie spomenutých vylepšovaní. Ukazujú svoje strie, tukové vankúšiky, vyrážky, nafúknuté brucho, jazvy aj chlpy. A práve v poslednom bode sa postarala o ošiaľ britská estetička Joanna Kenny.

Prečítajte si aj: Žijete zdravo a raňajkujete každé ráno vločky? Zisťovali sme, či sú naozaj také zdravé

Chlpy na tvári

Kenny je obyčajnou ženou, ktorá zasvätila svoj sociálny účet heslu: „Normalising what makes you feel ugly,“ teda „Znormalizovanie všetkého, pre čo sa cítite byť škaredá.“ Medzi normálne veci patria podľa nej aj chlpy na ženách, nielen inde na tele, ale aj na tvári.

Ženy sa za ne hanbia, odstraňujú si ich voskom, vytrhávajú pinzetou, niektoré si ich holia, možností na ich odstránenie je veľa. To, čo robíte so svojimi chĺpkami a ako ich odstraňujete je vašou voľbou. Všetci ľudia sa s nimi narodili, sú prirodzené a máte právo ukázať ich. A táto 31-ročná žena to urobila naozaj extravagantne.

„Pre všetkých mojich tmavovlasých (chlpatých) priateľov - mám na sebe môj nový rúž a modrú maskaru, aby som vám pripomenula, že tvárové chĺpky sú normálne,“ napísala v úvode svojho príspevku estetička a pripojila fotografiu, na ktorej má modrou maskarou nafarbené chlpy nad hornou perou a na ústach tmavočervených rúž.

Estetička cielene zvolila detailný záber, ktorý zdôrazňuje malé chĺpky. Ako uvádza ďalej v príspevku, už od násťročného veku cítila potrebu odstraňovať si chĺpky z hornej pery, pretože boli pre ňu zahanbujúce a privádzali ju do rozpakov. Uplynulý rok s tým však skončila a uvedomila si, že aj s chĺpkami na tvári je to jednoducho ona a nemá sa za čo hanbiť, pretože sú normálne. Tobôž, keď sú bledé. Kenny je totiž blondína a pokiaľ si ich cielene nezafarbí markarou, tak sú svetlé aj jej chlpy, uvádza glamourmagazine.uk.

Prečítajte si aj: Kedy má dieťa prvýkrát navštíviť zubára? V šiestich rokoch je neskoro

Reakcie

Ak by ste čakali vlnu kritiky a znechutenia, áno, samozrejme, aj také príspevky by ste pod jej príspevkom a fotografiou našli. Zatieni ich však množstvo pozitívnych a podporných komentárov od jej stúpencov. Ľudia jej za publikovanie fotografie bez filtra väčšinou poďakovali.

Odborníčka na starostlivosť o pleť dokonca zverejnila aj zoznam dôvodov, prečo sú chĺpky na tvári normálne, a to:

- Pre chlpy na tvári nie som ženou o nič menej

- Chlpy na tele a tvári môžu byť dedičné

- Viditeľné ochlpenie automaticky neznamená, že má žena problémy s hormónmi

- To, že si neodstránim chĺpky z tváre neznamená, že sa o seba nestarám

- Ak si ja neodstraňujem chĺpky, neznamená to, že odcudzujem ostatné ženy za to, že to robia. Tolerujme sa.

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti