Na slobodu sa dostal aj bývalý sudca David Lindtner

1_SUD_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Kollára pred bránami väznice opäť zadržali

Z ilavskej väznice vo štvrtok (20. 5.) okolo obeda prepustili aj bývalého sudcu Davida Lindtnera.

Pre TV Markíza to potvrdil jeho advokát Milan Cibík. „Môjho klienta prepustili po vypočutí všetkých svedkov. Budú ho stíhať na slobode," konštatoval.

Zároveň ocenil krok prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, že k prepusteniu došlo ešte pred uplynutím lehoty väzby. Tá sa končila Lindtnerovi a spoluobvinenému podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi 28. mája.

Zdroj: TASR

Milionár Zoroslav Kollár sa zo slobody tešil iba chvíľu. Hoci ho dozorový prokurátor prepustil z výkonu väzby v prípade Víchrica, pred bránami banskobystrickej väznice ho podľa portálu noviny.sk zadržal vyšetrovateľ NAKA.

Podľa ich informácií Kollárovo druhé obvinenie súvisí s kšeftami s ilegálne vyrábanými cigaretami. Kollár je v cele policajného zaistenia v Bratislave a čaká ho výsluch. Vyšetrovateľ bude asi pre neho žiadať väzbu.

„Obvinený Z. K. a obvinený D. L. boli dnes príkazom dozorujúceho prokurátora ÚŠP prepustení z väzby na slobodu, berúc do úvahy aj ostatné právoplatné rozhodnutia súdov o ich väzbe, ako aj s poukazom na zákonné podmienky lehoty trvania väzby v prípravnom konaní podľa Trestného poriadku," povedal hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. 

Davida Lindtnera, podnikateľa Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu Urbancovú zadržala NAKA minulý rok 28. októbra v rámci akcie Víchrica. Jarmila Urbancová a David Lindtner sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku. Zoroslava Kollára obvinili zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. O ich väzbe postupne rozhodovali ŠTS a NS SR.

Zoroslav Kollár od marca čelí aj obvineniu, že poskytol exriaditeľovi SIS Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS úplatok, aby ho nesledovali. Najnovšie mu pribudlo obvinenie v ďalšej korupčnej kauze. Spolu s podnikateľom Tomášom Rajeckým mal Zoroslav Kollár údajne podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa v prípade ilegálnej výroby cigariet.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Víchrica

Dôležité udalosti