Rozhovor s B. Zurianom: Niektorí ľudia sa boja pravdy, začína sa tu kriviť právo

Utekať nebude, vráti sa na Slovensko.

Bývalý šéf NAKA Branislav Zurian poskytol TV Markíza po dnešnej razii exkluzívny rozhovor. Tvrdí, že zatiaľ s ním vyšetrovaľ nekomunikuje. „Nechce mi uviesť dôvody domovej priehladky, ani či som obvinený, respektíve, ak som obvinený, z akého trestného činu, vôbec sa neviem k tomu vyjadriť,“ povedal Zurian.

Podľa našich informácií Zuriana obvinili zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a z ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Má to súvisieť s výpoveďou kajúcnika Borisa Beňu. Ten tvrdil, že mu Zurian vyzradil, koho NAKA odpočúva. Inšpekcia má mať v súvislosti s vyšetrovaním Zuriana viacero svedkov.

„Ja si myslím, že sa boja niektorí ľudia pravdy. Ja som povedal A a nepovedal som B, lebo som čakal, že budem vypočutý, doposiaľ som nebol, takže si myslím, že toto je ten dôvod,“ uviedol.

Potvrdil nám, že momentálne sa nachádza v zahraničí a na Slovensko sa vráti. „Ja nemám dôvod utekať,“ uviedol. „Akurát si vybavujem PCR test, urobia mi test a akonáhle ho budem mať, vrátim sa na Slovensko,“ dodal Zurian.

Okomentoval aj dnešný zásah policajnej inšpekcie, pri ktorej mu vylomili dvere na popradskom byte. „Začína sa tu krviť právo a toto je výsledok,“ skonštatoval bývalý šéf elitných policajtov.

Vypočujte si celý rozhovor s Branislavom Zurianom:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Branislav zurian

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.