NAKA hľadá po odchode Zuriana nového šéfa. Toto sú podmienky, ktoré musí spĺňať

Zverejnili detailné informácie pre všetkých uchádzačov.

Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) čaká výmena na najvyššej funkcii. Po tom, ako Branislav Zurian oznámil koniec na poste jej šéfa, hľadá Prezídium policajného zboru jeho nástupcu. Na stránke ministerstva vnútra zverejnili aj detailné informácie pre všetkých uchádzačov.

Do výberového konania sa podľa pokynov môže prihlásiť osoba, ktorá požiadala o opätovné prijatie do služobného pomeru v Policajnom zbore (PZ), pričom sa môže prihlásiť na funkciu o jeden stupeň vyššiu akú najvyššiu funkciu zastávala v predchádzajúcom poste.

Stanovených je tiež niekoľko predpokladov, ktoré by mal uchádzač spĺňať. Napríklad by mal by mať ukončené vysokoškoslké vzdelanie druhého stupňa, špecializované policajné vzdelanie, za sebou najmenej 15 rokov služobného pomeru v PZ a v čase podania písomnej žiadosti o zaradenie do výberového konania byť na nižšej riadiacej funkcii. Budúci šéf NAKA by tiež mal mať minimálne päť rokov riadiacej praxe.

Mlčanlivosť a diskrétnosť

V pokynoch, ktoré podpísal šéf polície Peter Kovařík sa uvádzajú aj ďalšie požiadavky na budúceho šéfa NAKA. Medzi nimi je aj prax na úseku kriminálnej polície alebo vyšetrovania minimálne päť rokov, ovládanie anglického jazyka, pričom je vítané, ak by ovládal aj ďalší cudzí jazyk.

PZ si zakladá aj na skúsenostiach s tvorbou analytických a koncepčných materiálov, záujemcovi by mala byť vlastná bezúhonnosť, spoľahlivosť, mlčanlivosť, diskrétnosť. Čo sa týka ďalších osobnostných predpokladov, malo by ísť o vyrovnaného človeka so schopnosťou zodpovednosti za výsledok so schopnosťou pracovať pod tlakom.

Výberové konanie pozostáva aj z psychologického posúdenia osobnostných predpokladov, záujemca musí absolvovať aj sedenie na detektore lži.

Písomné žiadosti o zaradenie do výberového konania môžu uchádzači posielať do stredy 9. júna. Detailné pokyny sú zverejnené TU.

Z postu riaditeľa NAKA odišiel Branislav Zurian na vlastnú žiadosť, opustil aj policajný zbor. Rozhodnutie oznámil uplynulý týždeň. Iba pár dní po tom, v piatok (21. 5.), ho polícia chcela zadržať v popradskom byte. Obvinili ho zo zneužitia právomocí verejného činiteľa a z ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti. Viac sa o akcii dozviete TU.

Súvisiaci obsah

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Branislav zurian

Dôležité udalosti