Toto musíte vyskúšať. Užitočné rady, ako využiť sponky do vlasov aj v domácnosti

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/SchubPhoto

Sú skladné a ušetria vám peniaze na nákup ďalších doplnkov.

Vlásenky, inak nazývané aj sponky do vlasov, pozná každá žena. Či už v detstve, v období dospievania alebo v dospelosti sú totiž nenahraditeľnou súčasťou tvorby účesov. Vo vlasoch vedia byť priam neviditeľné a svojim tvarom dokonale spĺňajú ženské potreby. Sú malé, ľahko sa uskladňujú a vo väčšine domácností sa v podstate kade-tade potulujú. A práve to vám po prečítaní tohto článku už nebude prekážať.

Okrem zadržania vlasov, parochní a pomáhaní pri tvorbe účesov, sa dajú využiť aj v domácnosti. Prišla na to indonézska vlogerka, ktorá svoje tipy na ich využitie zhrnula vo videu uverejnenom na sociálnej sieti. Poďme si ich priblížiť.

Prečítajte si aj: Milujete banány a hnevá vás, že rýchlo prezrú? Tento trik účinne spomalí ich zhnednutie

Zubná pasta

Poznáte to, pri otvore je zubná pasta už úplne vytlačená, no vo zvyšku tuby sa ešte nejaké to množstvo predsa len nachádza. A tak postupne milimeter za milimetrom posúvate pastu z konca až k otvoru. Tento proces však môže byť omnoho jednoduchší a v podstate si ju od začiatku môžete vytláčať a navíjať práve na spomínanú vlásenku. Tá sa jednoducho na koniec pasty navlečie a jej posúvaním si hmotu vo vnútri plynulo a postupne môžete posúvať viečku.

Rovnaký postup môžete využiť pri kréme a akejkoľvek hmote v mäkkom vytláčacom obale. Zakažným zrolujte a preloženú tubu zaistite sponkou.

Lepiaca páska

Koľkokrát ste sa už rozčúlili pri hľadaní konca zvitku lepiacej pásky? Hlavne v prípadoch, keď sa ponáhľate, ide o zbytočne zdĺhavý proces, ktorý vás vyvedie z mieri. Zabrániť tomu môžu práve sponky, ktoré jednoducho prichytíte na konci zvitku. Jednoducho tak nájdete a aplikujete pásku kedykoľvek to budete potrebovať.

Zdroj: Instagram/cchannel_id

Uzatvorenie vreciek

Neminuli ste celú ryžu, odsypali ste si do misky iba časť chipsov alebo vám jednoducho zostali nejaké potraviny v otvorenom vrecku? Nevadí. Aby ste zabránili ich vysypaniu, zvlhnutiu a inému poškodeniu, jednoducho ich koniec zaistite. Namiesto toho, aby ste na to kupovali malé štipce a spinky, použiť môžete práve sponky. Zrolujte hornú, prázdnu časť vrecka a zaistite ju zhora vlásenkou. Po skonzumovaní balíka budete môcť sponku opäť použiť podľa ľubovoľného uváženia.

Záložka do knihy

Áno, či už vás vyrušili povinnosti, deti manžel, alebo ste sa iba rozhodli čítanie knihy odložiť na neurčito, nestraťte prehľad v prečítaných stranách a na poslednú nasuňte sponku. Kedykoľvek sa tak budete môcť vrátiť k čítaniu a okamžite nájdete miesto odsek pokračujúceho príbehu, radí tips-and-tricks.co.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti