Babské rady na nezaplatenie. Vďaka tomuto zostanú vaše uteráky vždy mäkké

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/OlegRi

Dôležité je aj poriadne sušenie na vzduchu.

Pri nákupe osušiek a uterákov dbá každá osoba na ich zloženie a jemnosť. Nikto sa nechce utierať do drsnej látky, ktorá je pre telo ako šmirgeľ. Problém však je, že časom, ako si ich domov kúpite a začnete ich pravidelne prať, vám tak či tak postupne stvrdnú a strácajú aj svoju nasiakavosť.

A preto nás o to viac prekvapuje, že tie hotelové sú zakaždým jemné. Asi to má za následok určitá prevencia, nejaký krok, ktorý ich uteráky a osušky udržuje stále akoby v novej kvalite. My tento ich trik nepoznáme, za to nám jeden šikovný vnukla Mila Chantel. Ide o mamičku, ktorá denne na sociálnych sieťach zdieľa svoje tipy a rady na upratovanie, čistenie a stajlovanie.

Prečítajte si aj: Fotka, ktorá vzbudila ošiaľ. Chĺpky na tvári sú normálne a nemusíte sa za ne hanbiť, tvrdí autorka

Ocot

Áno, práve ocot, ktorý má každý vo svojeje domácnosti, je tým tajomným prípravkom, ktorý by ste mali pridať do práčky. Ako vysvetľuje, uteráky a osušky by ste mali prať pri teplote 40 až 60 stupňov Celzia. „Namiesto aviváže pridajte tekutý prací prostriedok a 120 mililitrov bieleho octu. Ocot totiž štiepi zvyšky pracieho prostriedku a zanecháva tak uteráky jemné a svieže,“ tvrdí šikovná mamička.

@mama_mila_

Say goodbye to crusty towels #TikTokTaughtMe #learnontiktok #hometips #cleaningtips #howto #myhome #bathroomcheck #cleanhome #tipsandtricks

♬ original sound - Chantel Mila | Home Tips

Zdroj: TikTok/mama_mila_

Správne sušenie

Po opratí osušiek je veľmi dôležité a ich správne osušenie. Vytiahnite ich postupne z práčky, každý vo vzduchu poriadne pretrepte a nechajte ich na vzduchu vyschnúť. Ak máte sušičku, dajte ich tam až keď budú takmer suché. Až potom budú úplne mäkké a schopné správne absorbovať vodu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti