Pravidelne sa líčite? Vyvarujte sa týmto najčastejším chybám

Meghan s Harrym a synom Archiem
Zdroj: shutterstock.com/ Nigmatulina Aleksandra

Nemôžete to prehnať ani podceniť.

Ach, to líčenie. Raz sme nalíčené málo, inokedy veľa, niekedy príliš svetlo či výrazne a nehovoriac o trendoch, ktoré nie vždy trafíme. Predsa len, jednu sezónu farebné linky patria medzi trendy a inokedy sú už out. Stratili ste sa? Občas sa v tom strácame aj my.

Napriek módnym trendom v líčení, ktoré ovládajú ženský svet, existujú aj stabilné pravidlá, ktoré sa nemenia ani sezónou, ani trendami či krajinou. A práve preto by ste si mali prečítať nasledujúci článok, aby ste aj nalíčená vyzerali vždy vkusne, prirodzene a ladili ste k vašej osobnosti.

Prečítajte si aj: Fotka, ktorá vzbudila ošiaľ. Chĺpky na tvári sú normálne a nemusíte sa za ne hanbiť, tvrdí autorka

Odtieň

Vybrať správny odtieň make-upu je určité umenie. Ženy v túžbe vyzerať opálenejšie často volia tmavší odtieň, ktorý je veľmi viditeľný. Nielenže je v kontraste s krkom a zvyškom tela, ale často je veľmi jasne vidieť aj jeho nedokonalé rozotretie po tvári. Práve preto musíte správne zvoliť jeho odtieň a tiež ho nezabúdať aplikovať na krk, uši a dekolt.

Ak neviete ako si máte odtieň vybrať, pomôžu vám nasledujúce rady. Make-up skúšajte vždy na dennom svetle na hrane tváre. Ešte pred aktuálnym testovaním odtieňa make-upu však zvoľte vhodný podtón pleti, môžete mať studený (cold/porcelain), teplý (warm) alebo neutrálny (neutral)).

Podklad a krém

Make-up vyzerá na vás jednotne a hladko iba ak používate podkladovú bázu. Avšak aj pred jej aplikovaním je nutné mať pokožku sviežu. Preto by ste si mali pravidelne na tvár natierať krém, aby ste sa vyhli šupinkám a suchým miestam. Odumreté bunky pokonžky by ste si mali sem-tam odstrániť aj peelingom.

Pozor si dávajte aj pri nanášaní púdru. Aplikujte ho vždy na make-up, nikdy nie priamo na pokožku. Púder totiž pleť vysušuje, preto je dobré oddeliť ho vrstvou make-upu. Púder slúži na fixáciu make-upu, nie na jeho náhradu.

Prečítajte si aj: Žijete zdravo a raňajkujete každé ráno vločky? Zisťovali sme, či sú naozaj také zdravé

Príliš výrazná

Nemôžete mať výrazné aj obočie, aj oči a ešte aj pery. Pôsobí to veľmi lacno a istým štýlom ako päsť na oko. Obočie by malo vyzerať upravene a prirodzene. Nie je dominantnou časťou tváre. Práve preto si vyberajte primeraný odtieň ceruzky, tieňu, a zvýraznite ho iba jemne.

Dominantnou časťou sú vždy buď oči alebo pery, nikdy nie obe. Takže, ak máte červený rúž, dajte si na oči iba jemnú linku a maskaru či iba samotnú maskaru. A naopak, ak máte výrazne nalíčené oči, zvoľte na pery jemný odtieň. Niekedy je naozaj menej vlastne viac, uvádza portál bety.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.