Zadržali šéfa operatívcov NAKA. Súvisí to s údajným vynášaním informácií z pripravovaných akcií

Auto Kaľavského pred domom Petra Košča
Auto Kaľavského pred domom Petra Košča Zdroj: TV Markíza

Podľa našich informácií je podozrivý zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Policajti z inšpekcie zadržali šéfa bratislavských operatívcov protizločineckej jednotky NAKA. Ján Kaľavský je podozrivý zo zneužitia právomocí.

Má to súvisieť s údajným vynášaním informácií z pripravovaných akcií. Na zozname mal mať aj Petra Košča, ktorý je na úteku.

Vedúceho 2. oddelenia operatívy zadržali skoro ráno. Boli u neho v Modre.

Policajti z inšpekcie Jána Kaľavského vypočúvali. Podľa našich informácií je podozrivý zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.

Kaľavského podozrievajú z vynášania informácií ľuďom, ktorých NAKA plánovala zadržať. No a jedným z nich mal byť aj Peter Košč.


Získali sme fotografiu auta, na ktorom jazdí Ján Kaľavský. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nestálo pred domom Petra Košča neďaleko Pezinka. Podľa zdroja, ktorý nám ich poskytol, mal byť šéf operatívcov u neho na návšteve v poslednú októbrovú nedeľu okolo obeda.

Malo to byť len pár dní po tom, čo NAKA zadržala špeciálneho prokurátora. V marci však pribudlo Dušanovi Kováčikovi ďalšie stíhanie a tu sa už po jeho boku objavuje aj Peter Košč. Vinia ho práve z podplácania Kováčika. Košča doteraz nemajú, je na úteku.

V tejto súvislosti sa objavili informácie, že Košč o akcii vedel, a preto ušiel. Jána Kaľavského sme pre fotografie kontaktovali ešte v marci. Pýtali sme sa ho na to, aký má s Koščom vzťah a o čom sa spolu rozprávali. Dodnes neodpovedal.

Policajti z inšpekcie majú teraz 48 hodín na rozhodnutie o jeho prepustení alebo budú žiadať väzbu.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti