Doposiaľ ste používali náplasť nesprávne. Ukážeme vám, ako ju môžete správne zafixovať

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/ladimir Gjorgiev

Tento trik vám zmení život.

Pozná to asi každý, porezali ste sa, otvorili a nalepili na to náplasť, pokračovali ste v predošlej činnosti a náplasť sa po chvíli začala odliepať a zachytávať. Napriek tomu, že vám jej aplikovanie má pomáhať a byť praktické, postupným nosením je skôr otravné a nevyzerá vábne.

Náplasti pritom nenosia len dospelí ľudia, ale aj deti. Hlavne tie si najčastejšie porania prsty či už na papieri alebo pri hre, nedajbože pádoch. Občas ju musíte nosiť dlhšie akoby ste chceli, a tak je dobré vedieť správne ju zafixovať.

Ako sa to zvykne robiť

Po poranení sa väčšinou ponáhľate, aby ste si nič nezašpinili od krvi a mohli pokojne pokračovať v činnosti. Vytiahnete náplasť, odstránite bočné ochranné pásiky z lepiacej časti a prilepíte obe na prst. Najprv sa vám zdá, že je všetko v poriadku, po niekoľkých minútach vám však náplasť prekáža. Dôvod je jednouchý, vaša aplikácia je nesprávna.

Prečítajte si aj: Používate prací prostriedok iba pri praní? Ušetrite a využite ho aj v domácnosti

Správny spôsob aplikácie

Bez ohľadu na to, ako starostlivo si omotáte náplasť okolo prsta, často sa vám aj tak odlepí. Ešte kratšie vydrží na prstoch detí. Existujú dva spôsoby správnej fixácie. Najťažšie si udržíte náplasť na končeku prsta. Riešenie tohto problému je nasledovné, po vytiahnutí náplasti si zoberte nožnice a nastrihnite zárez po celej dĺžke náplasti na oboch stranách lepiacej časti. Potom priložte gázu náplasti na ranu a prevlečte prúžky cez koniec prsta a urobte krížik.

Pri druhej metóde si vysvetlíme ako ju zafixovať inde, nie na končeku prsta, ale na samotný prst. Náplasť nastrihnite rovnako ako v prvej metóde. V tomto prípade umiestnite gázu na ranu a preložte pásky cez seba. Týmto spôsobom vydrží náplasť oveľa dlhšie.

Ako na to, sa pozrite tu.

Zdroj: YouTube/ H4Bros

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.