Dvojica sa ubytovala v penzióne, následne bez zaplatenia odišla. Nie je vylúčené, že v tom pokračujú

Dovjicu zachytila kamera.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Mladá žena objednala ubytovanie telefonicky.

Keď po dlhých mesiacoch bez hostí prišli uvoľnenia opatrení, hotely a penzióny sa tešia z každého hosťa. V Ružomberku však mali aj takých, ktorí prišli, využili služby a odišli bez zaplatenia. Nie je vylúčené, že v tom pokračujú aj inde.

Mladá žena objednala ubytovanie telefonicky. Majitelia si až neskôr uvedomili, že s priateľom sa podozrivo správali už od začiatku.

„Z kamerových záznamov vidieť, že pán, ktorý sa s ňou ubytoval, prišiel s ňou, ona sa však tvárila, že prišla sama a on príde neskôr,“ hovorí majiteľ hotela. Dohodli sa na hotovostnej platbe pri odchode.

O desiatej ich prišla zobudiť manželka majiteľa. Povedali jej, že prídu. O chvíľu nato však odchádzajú pešo, ako aj prišli. Bez zaplatenia.

Po tom, ako dvojica utiekla, majiteľom neostalo nič iné, len sa s nimi pokúšať spojiť cez telefónne číslo, cez ktoré urobili objednávku. Dva telefonáty neprebrali, tretí zrušili. Potom prišla SMS správa, že sú v bankomate a že prídu zaplatiť.

Majitelia po víkende ešte napísali na číslo SMS-ku so žiadosťou o platbu. Prišla neočakávaná reakcia.

„Volala z iného čísla nejaká pani, že sme poslali SMS-ku na jej číslo, ktoré jej bolo odcudzené vo štvrtok, avšak v nedeľu jej ho niekto doniesol,“ hovorí manželka a zároveň spolumajiteľka penziónu.

Aj keď škoda 55 eur nezodpovedá trestnému činu, išli to ohlásiť, no oznámenie nakoniec nepodali. Nevedeli polícii poskytnúť, čo žiadala.

Bez oznámenia sa to skončilo aj v ďalších dvoch prípadoch, o ktorých sa neskôr dozvedeli. Aj pri nich sa popis objednávateľky hodí na tú istú pani.

Prešovskí policajti pred pár rokmi podobnú dvojicu dolapili. Z hotelov a reštaurácií dlho utekali bez zaplatenia. Škoda, ktorú spôsobili, presiahla 2100 eur a skončili na 20 mesiacov za mrežami.

Viac v reportáži Mária Kermieta.


RUŽOMBEROK/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mário Kermiet

Dôležité udalosti